Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana elementów zawieszenia


Ronaldinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam do Was pytanie i prośbę, bo już na pewno nie raz ten temat "przerabialiście" na własnej skórze... Wczoraj byłem u diagnosty, ponieważ od jakiegoś czasu, moje Audi A4 B6 1.9tdi 130 km (2003 rok) miewa takie uczucie wibracji, bicia, tarcia coś takiego, najczęściej przy przyśpieszaniu, przy dłuższej trasie i gdy już takie wibracje nastąpią, to przy hamowaniu wówczas jeszcze bardziej się nasila. Diagnosta stwierdził, iż są do wymiany: 

1) Półoś lewa strona przód, przegub wewnętrzny, 

2) Lewy przedni wahacz, ten duży obok amortyzatora na dole,

3) Dwie tuleje na tylnych wahaczach.

I teraz moje pytanie jest takie jakiej marki byście mi polecili, z własnego doświadczenia, aby te części były no nie najgorsze, trwałe, ale i dobry stosunek jakości do ceny. Odpada u mnie lemforder, bo są bardzo drogie i nie opłaca mi się w 17 letnie auto wpakowywać części, które są aż tak drogie. Chcę autem bezpiecznie i pewnie się przemieszczać. Czytałem też, że wiele z Was osób pisało, iż powinno się wymieniać parami wahacze, bo jak wymienimy jeden z nich to zaraz drugi padnie. Całości zawieszenia tez nie myślę wymieniać, bo są to duże koszty, a nie planuję autem jeździć na lata. Co jesteście w stanie sensownego polecić i jak mniej więcej koszty?. Mam w poniedziałek podjechać do mojego mechanika i zweryfikuje wszystko, ale chciałbym dowiedzieć się Waszych opinii na ten temat. 

Dziękuję ślicznie i życzę Wam udanego dnia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na których wahaczach z tyłu masz tuleje do wymiany? Na górnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, trepek napisał:

Na których wahaczach z tyłu masz tuleje do wymiany? Na górnych?

Dolnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Ronaldinho napisał:

Czy ktoś doradzi mi? 

Zobacz na wahacze regum. Za komplet wychodzi 750zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wahacza z tyłu tego dużego aluminiowego w kształcie trójkąta polecam meyle HD.

Jeśli do wymiany tuleja spinająca wahacz ten duży ze zwrotnicą od dołu to polecam tuleję oryginał jak dobrze pamiętam to ok 40zl, ew Lema lub meyle.

Z tym że w tylnym zawieszeniu jest tych tulejek trochę i ciężko powiedzieć o którą Ci chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany z przodu jeżeli jeszcze wszystko w oryginale to nie ma co się bawić w wymiany pojedyńczych wahaczy,od razu komplet. Inaczej co 3 miesiące będziesz jeździł na wymianę kolejnego wahacza. Tak jak trepek napisał najlepiej kpl wziąć od regum a swoje im odesłać i dostać zwrot 20 zł od wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, trepek napisał:

Zobacz na wahacze regum. Za komplet wychodzi 750zl.

Właśnie szukałem kompletu, ale nigdzie nie mogę znaleźć, jedynie pojedyńcze. To są elementy zawieszenia po regeneracji i dlaczego akurat polecasz akurat od nich komplet wahaczy? Jak z trwałością takich elementów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ronaldinho napisał:

Właśnie szukałem kompletu, ale nigdzie nie mogę znaleźć, jedynie pojedyńcze. To są elementy zawieszenia po regeneracji i dlaczego akurat polecasz akurat od nich komplet wahaczy? Jak z trwałością takich elementów?

Z pojedynczych elementow da sie zrobic komplet :D Jesli kogos nie stac na Lemfordera z roznych powodow to najlepsza opcja cena/jakosc jest wlasnie regum. Maja bardzo dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ronaldinho napisał:

Właśnie szukałem kompletu, ale nigdzie nie mogę znaleźć, jedynie pojedyńcze. To są elementy zawieszenia po regeneracji i dlaczego akurat polecasz akurat od nich komplet wahaczy? Jak z trwałością takich elementów?

Dzwonisz do nich i zamawiasz cały komplet,Pan tylko zapyta o rocznik bo te z b5/c5 miały inna średnicę sworzni. Tuleje wprasowuja ori/Lema a sworznie regenerują swoim  patentem,siedzą ciasno aż nie każdy ma tyle siły by je ruszyć. Ja kilka tysięcy dopiero zrobiłem na ich wahaczach,dam znać w przyszłości jak się spisują. Sprzedający dorzucił mi jeszcze gratis śruby górnych wahaczy z Lema. Co do trwałości to niektórzy zrobili nawet po 100 tys na ich wahaczach i nadal ok,wiec w tej cenie nie ma konkurencji.

20190801_180548.jpg

Edytowane przez pila24
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grubcio1980 napisał:

Wrzuć jakiś kontakt do nich ?

REGUM.PL

Firma specjalizuje się w naprawie elementów zawieszenia do samochodów osobowych tzn. wahacze, sworznie, drążki kierownicze, przerabianiu tulei gumowo-metalowych nie występujących w...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A korzystał ktoś może z zamienników z tej strony  http://tomala.pl/ ? Słyszałam dużo dobrych opinii, że bardzo profesjonalny serwis, podobno współpracują z największymi hurtowaniami w Polsce, także raczej się zdecyduję. Muszę wymienić kilka rzeczy w moim audi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...