Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Telepanie po wymianie wałka


balonikb6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Jakiś czas temu kupiłem Audi a4 b7 1.9 tdi BKE  . Poprzedni właściciel przy wymianie rozrządu wymieni wałek i szklanki. Po zakupie zauważyłem że auto po nocy odpala i przeż 2,3 sekundy telepie jakby nie startował na wszystkie gary. Następne odpalenie chodzi idealnie. I tu moje pytanie, czy po zmianie wałka trzeba zrobić synchronizacje wałka rozrządu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa tandemowa do sprawdzwnia może cofa się paliwo  , jak i logi wtryskow z rana 013,018,023.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, jak na razie nie mam jak zrobić bo nie mam kompa ale coś ogarnę. Dziś byłem na wymianie oleju, mechanik podłączył kompa i wyskoczyły następujące błędy. PO671 cylinder 1 swiecs zarowa, PO672 2 swieca zarowa , P3102silnik klapy w kolektorze ssącym uszkodzony. Świece wykręcone i faktycznie dwie nie grzeją. Silnik klap w kolektorze, chodzi o EGR?                                                                                                                                                                                                                               Kolejna sprawa to  sprawdzenie wtrysków 1,2i 4 cyl były wartosci dodatnie na 3 cyl ujemne. dokładnych wartości niestety nie pamiętam. uszkodzone wtryski lub wtrysk?

Edytowane przez balonikb6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik klapy to silnik od przepustnicy/klapy gaszącej. 

Bez konkretnych wartości korekcji wtrysków nie można nic powiedzieć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną złego odpalania była zle ustawiona synchronizacja wałka rozrządu, teraz  ustawione na -0,5do -0,7  i auto odpala idealnie odzyskało też ducha w dolnym zakresie obrotów. Wtryski sprawdzone, turbo ładnie się słucha. Pompa tandemowa sprawdzona. Świece wymienione na ori beru, klapa wyłączona w ecu. Teraz tylko lać i jezdzić :) TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

Edytowane przez balonikb6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...