Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fachowca od ASN- Toruń/Bydgoszcz


Bakonfs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje gościa który ogarnie mi rozrząd, pompę wspomagania (buczy) i czasami auto podczas jazdy z wciśniętym gazem, nagle przestaje reagować na gaz. Muszę odpuścić pedał i znów go wcisnąć, wówczas auto jedzie dalej normalnie - jakiś czujnik pod pedałem gazu ? Dodatkowo odezwał się zapchany katalizator, który też trzeba to ogarnąć. Polećcie kogoś

Edytowane przez Bakonfs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl-pl.facebook.com/autoserwisuOsyTrzeciewiec 

staticmap?center=53.300827%2C18.1100235&
WWW.GOOGLE.COM

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BeyerBrown napisał:

https://pl-pl.facebook.com/autoserwisuOsyTrzeciewiec 

staticmap?center=53.300827%2C18.1100235&
WWW.GOOGLE.COM

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

Napiszesz cos więcej? Korzystałeś? Ktoś korzystał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam raz kilka lat temu z polecenia kolegi z tego forum, mieli mi zblokować i złożyć rozrząd na nowo, ale po całej akcji niestety nic nie poprawili, było wciąż tak samo jak przed. Nie, że silnik chodził źle czy coś, po prostu chciałem mieć wszystko jak najbliżej 0, 0, 0, 0 w MVB 093 sterownika silnika, takie moje dążenie do perfekcji ;) Później doczytałem, że rozrzut kątów wszystkich wałków jest i tak kompensowany przez ECU, rzecz jasna w pewnym zakresie, więc jak silnik równo chodzi, a w MVB 014, 015 i 016 licznik wypadniętych zapłonów pokazuje 0, to nie ma co drążyć tematu.
W każdym razie byłem tam z nimi na warsztacie przez te ok. 6-8h, bo nie miałem się gdzie podziać (nie jestem z tych okolic) i siłą rzeczy patrzyłem im na ręce. Papudractwa ani błądzenia po omacku nie wyczułem :wink:  Czuć było, że chłopaki wiedzą co robią. No i za robotę wystawili symboliczny rachunek, tak jak się umówiliśmy :hi: 
Wspomniany wyżej kolega co też przyjechał do nich 3.0 był z ich usług zadowolony, jemu, z tego co pamiętam, silnik wyprowadzili na prostą.

Jeśli auto nie reaguje na gaz to zacząłbym od czyszczenia przepustnicy i sprawdzenia wałka w dolocie. Jak i gruszek które go przestawiają przy ok. 4000rpm. Jakie błędy wypluwa VCDS?

Edytowane przez BeyerBrown
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie byłem na komputerze jeszcze, mam tylko kabel obd 2, ale cos ostatnio nie mogę go ogarnąć ma win10
 

mysle czy nie podjechać do Sulejówka do Piotra 

Edytowane przez Bakonfs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kierunek, tylko na taką wycieczkę weź też ze sobą worek pieniędzy bo czuję, że na rozrządzie robota może się nie skończyć :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesyty rozrząd w ASNie nie jest tani

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 23:53, BeyerBrown napisał:

Dobry kierunek, tylko na taką wycieczkę weź też ze sobą worek pieniędzy bo czuję, że na rozrządzie robota może się nie skończyć :wink: 

Byłem w Sulejówku 915 zł komplet rozrząd z Allegro oryginalny z pompa wody + 1200 zł za wymianę z płynem chłodniczym. Obyło się bez worka pieniędzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2020 o 23:18, Bakonfs napisał:

Nie wiem, nie byłem na komputerze jeszcze, mam tylko kabel obd 2, ale cos ostatnio nie mogę go ogarnąć ma win10
 

mysle czy nie podjechać do Sulejówka do Piotra 

Podałbyś jakiś kontakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 16:43, kuba.tkn napisał:

Podałbyś jakiś kontakt?

Sulejówek Ul.kombatantów 74 , TEL.503803636 - Piotrek 
 

Po wymianie rozrządu u tego Pana, wyczuwalna poprawa pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bakonfs napisał:

Sulejówek Ul.kombatantów 74 , TEL.503803636 - Piotrek 
 

Po wymianie rozrządu u tego Pana, wyczuwalna poprawa pracy silnika.

Dzięki. Kiedy wypadała wymiana rozrządu u mnie dzwoniłem do Sulejówka, ale pod jakiś inny numer i dowiedziałem się, że tego nie robią już od dawna.. Ja wymieniłem u @waskivw i również jestem zadowolony. Przy okazji parę pierdół wyszło do naprawy. Teraz zbliża się wymiana sanek na przód i szukam kogoś dobrego w okolicy, ale pewnie się zdecyduję znowu podjechać do Jerzego, mimo że dużo km mam.. Bo w Warszawie trafiam na samych "fuszermanów" i szkoda mi czasu nerwów i pieniędzy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...