Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.6 AHL] Strzela na gazie i przerywa.


Pawelekgit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w audi założony gaz BRC od października ubiegłego roku i jakiś tydzień temu auto na gazie zaczęło strzelać przy obrotach około 2 tysięcy. 1500-2500 przerywa lecz nie zawsze. Najczęściej jak się rozgrzeje. Co może być przyczyną? Wczoraj byłem z tym u kumpla, pokazało błąd sondy i przepustnicy. Sondę podmieniłem na nową oryginał a przepustnica jest czysta jak łza. Auto ma przejechane 140kkm. Zostawił kompa na zewnątrz przez chwilę i mu bateria padła więc po wymianie nie usunęliśmy już ewentualnych błędów bo nie miałem czasu czekać. Ogólnie są nowe przewody i świece, czujniki chodzą okey, przepływka czyszczona itp. co może być przyczyną? LPG? Ale jak tyle czasu było okey, to nagle się coś z dawką czy mapą stało? Czy raczej coś z mechanicznych spraw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy sonda pracuje prawidłowe w OL i CL 

Dodatkowo pokaż logi statyczne dla: 

Korekt krótkoterminowych 

Przepływka i zapłon. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym to zrobił, ale nie mam vaga i mój mechanik nie używa tego programu. Jakby było skąd ściągnąć to chętnie bym ściągnął i wtedy miał pogląd. Szukałem, ale nie wiem jaką wersję co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wszystko mnie denerwuje już. Nie mogę wysłać wiadomości do niego. O chuk chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma pełną skrzynkę. 

https://a4-klub.pl/topic/350881-vag-com-3112-pl-en-vcds-lite-12-informacje-instalacja-problemy/#comments

Edytowane przez Langista
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym twój mechanik dysponuje ?? Troche jestem zdziwiony że wszyscy jak koń z klapkami na oczach piszą ż emusi byc VCDS. Może twój mechanik dysponuje innym sprzetem który pokaże mu te dane. nie ważne czym ważne że będą dobrze podane wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem kabel z Viakena, mam vcds więc mogę wszystko sprawdzić. Pogrzebałem trochę w tym programie, ale nie wiem w jakie kanały wchodzić i na co zwracać uwagę. Jak sprawdzić pracę przepływomierza? Jeśli błąd sondy pokazuje na kompie to czy program pokaże zakłamane wartości? Zakładam że nowa oryginalna sonda działa jak należy.

Poniżej błędy, które się powielają. Czy da się sprawdzić sprawność elektroniki w przepustnicy? Mam ją na linkę więc ona może się zepsuć nieodwracalnie, czy w moim silniku AHL wyczyszczenie nie wiem silnika krokowego jeszcze jeśli jest możliwość czy coś pomoże jej?

IMG_20200309_151713.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...