Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PDC przód, problem z wiązka


Klaud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam rozwiązania problemu niedziałającego jednego z czujników parkowania z przodu. 
Chodzi o lewy-środkowy czujnik, jest nieaktywny, tak jakby nie działał, jednak wytargalem zderzak, wymieniłem czujnik, podmieniałem w inne gniazda i ciągle problem występuje w tym jednym lewym-środkowym gnieździe...

Dlatego wykluczam awarie czujnika a poszukuje winy w wiązce, z tym, że nie wiem gdzie mogę szukać dokładnie. Wiem, ze moduł jest w bagażniku, a gdzie idą kable z przodu? Może maja jakieś wrażliwe miejsce podatne na przetarcia kabli?

Ktos już bawił się w takie zagadki? Szukanie igły w stogu siana, ale światło w bagażniku również mi nie działało bo przewody okazały się przetarte, więc może tutaj tez maja jakieś miejsce, gdzie są powyginane i podatne na takie sytuacje? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj  w wiązce na zderzaku.Obejrzyj też kość łączącą wiązke zderzaka z instalacją samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem przód, porozklejałem izolację na przewodach ale wygląda, że wszystko powinno działać a jednak ciagle w tym jednym gnieździe cisza...  wtyczki przy module też sprawdzane, nawet sam moduł wyciągnąłem ale nie mam pojęcia tam co do czego ?

Może po podłączeniu trzeba coś w vcdsie pogrzebać? Usunąć błąd? Czy samo z siebie powinno zadziałać??

EF8F9347-C608-472E-81B3-B21782974B28.jpeg

A548681E-A0A4-4ACF-8EF7-8DBBCD6202BA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naprawieniu powinno zadziałać co nie znaczy że błędu nie będzie.

Masz prawdopodobnie uszkodzony przewód.

Musisz zmierzyć to miernikiem żeby się upewnić druga opcja może być uwalony moduł ale to najlepiej sprawdzić.

Bierzesz kilka metrów kabla wpinasz się w czujnik (nie pamiętam co mają wspólne masę czy plusy.. ale będziesz widział)

dopinasz do czujnika omomierz  z brzęczykiem i idziesz z tym do wiązki w bagaju i sprawdzasz.

Albo kabel albo moduł..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...