Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z temperatura silnika


vlodeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakieś 2 miesiące temu podczas jazdy temperatura spadła z 90*C na około 85*C, tak pokazywała wskazówka. Na panelu klimatronika na kanale 49 pokazywało temperaturę 82*C. Stwierdziłem ze to termostat wiec zakupiłem nowy i tydzień temu oddałem do mechanika na wymianę oleju i tego termostatu. Jak pojechałem odebrać samochód to mechanik powiedział ze dwa razy wymienili termostat bo ten co ja  kupiłem był zepsuty i dodatkowo wymienili czujnik. Powiedzieli ze auto grzeje się do 90*C tylko wskazówka jest przestawiona i pokazuje max 80*C ale na komputerze jak się posępnie to pokazuje tak jak ma być czyli 90*C. Jeżdżę tak od kilku dni i zauważyłem ze wskazówka bardzo rzadko dochodzi do tych 80, muszę mu przycisnąć żeby było tyle. Przeważnie pokazuje 70-75*C a na klimatroniku 72. Byłem u innego mechanika który podłączył kompa i powiedział ze padnięty jest czujnik bo pokazuje tylko 74*C. Czy ktoś wie w czym może być problem? Jakoś nie chce mi się wierzyć ze wskazówka od tak się zepsuła i pokazuje inaczej niż powinna, zreszta przed oddaniem auta grzało się do tych 85*C ( przynajmniej tak pokazywało na liczniku) a po wymianie tych wszystkich rzeczy bardzo ciężko mu się zagrzać do 70 przy temperaturze około 8 stopni i 15km jazdy. Dodam, ze wcześniej auto po około 8km zagrzało się już do 90 stopni i trzymało taka temperaturę. Miał ktoś taki problem? Silnik 1,9 tdi ATJ 2000r

Ppozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperature rano na zimnym w silniku i w zegarach, następnie na rozgrzanym też w silniku a potem w zegarach, różnica nie powinna być większa jak 5 stopni. To są 2 czujniki w jednej obudowie. Na silnik może pokazywać dobrze, a ten na zegary może przekłamywać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...