Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyswietlacz mmi


SzaszliK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem a4 b8 bite. 

Nie dziala ekran mmi (mrugają kreseczki). Nie wiem czy ktoś nie podmienił wyswietlacza bądź radia. 

Pytanie czy po wymianie radia na inne bez kodowania cos się wyświetla lub czy po wymianie wyswietlacza trzeba cos kodowac by byl obraz? 

IMG_20200308_121836.jpg

IMG_20200308_121818.jpg

Edytowane przez SzaszliK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz na wyswietlaczu powinien byc odrazu ,skoro sa kreski to prawdopodobnie uszkodzony wyswietlacz.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MarcinOslo napisał:

Obraz na wyswietlaczu powinien byc odrazu ,skoro sa kreski to prawdopodobnie uszkodzony wyswietlacz.

Jest możliwe że wyświetlacz został podmieniony na inny który nie współpracuje z radiem i wypuszcza takie kreseczki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeśli wyświetlacz by podmienili to raz nie pasuje wtyk video bo jest inny a nawet jak by przerobili wtyk będzie świecił na biało.

Po podmianie radia lcd sie włączy ale cp po chwili zadziała i radio nie będzie miało pełnej funkcjonalności. Twoja jednostka to wersja high

Edytowane przez Tom A4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tom A4 napisał:

nie jeśli wyświetlacz by podmienili to raz nie pasuje wtyk video bo jest inny a nawet jak by przerobili wtyk będzie świecił na biało.

Po podmianie radia lcd sie włączy ale cp po chwili zadziała i radio nie będzie miało pełnej funkcjonalności. Twoja jednostka to wersja high

Ok wielkie dzieki za odpowiedź ?

A i kolejne pytanie co radzicie? Spróbować bo wyswietlaczu z auta kumpla czy atakowac od razu elektryka ktory mi to uzna? 

Próbując będzie bez zbędnych kosztów i wiedzial bym czy wystarczy zakupic nowy lecz pytanie czy nie uszkodze wyswietlacza znajomemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lcd z paskami kropeczkami sa nienaprawialne kup drugi i po temacie

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tom A4 napisał:

lcd z paskami kropeczkami sa nienaprawialne kup drugi i po temacie

Ok dzięki. Temat do zamkniecia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisałem już posta o tym że mruga mi wyswietlacz i radio nie dziala. Sprawdzilem na innym wyswietlaczu z innego samochodu ktory mial wiekszy niz moj i obraz byl ale brak muzyki. Zamowilem taki sam jak miałem i objaw ten sam podswietli i co chwilke mrugnie szary paseczek. 

Moje pytanie jak sprawdzoc kompatybilnosc wyswietlacza do radia. Czy istnieje takie cos jak brak kompatybilnosci. Podejrzewam ze panpwie z komisu lub ktos inny jak auto tam stalo podmienili cos. 

Załączyłem zdjęcia numerow wyswietlacza i radia. 

IMG_20200308_121836.jpg

IMG_20200308_121818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze to jest wyswietlacz 6,5" od MMI 3G Low ,a Ty masz 3G High gdzie powinien byc wyswietlacz 7".

Tylko ze w takim wypadku ktos musial "zmodyfikowac" wtyczke bo te wyswietlacze maja inne wtyczki i inny jest kabel miedzy wyswietlaczem a jednostka MMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcinOslo napisał:

Wyglada na to ze to jest wyswietlacz 6,5" od MMI 3G Low ,a Ty masz 3G High gdzie powinien byc wyswietlacz 7".

Tylko ze w takim wypadku ktos musial "zmodyfikowac" wtyczke bo te wyswietlacze maja inne wtyczki i inny jest kabel miedzy wyswietlaczem a jednostka MMI.

Wydaje mi sie ze podmoenione jest samo radio. Bo racja wtyczka pasuje do tego wyswietlacza. Ale suam sumarum napewno nie jest dzialajace jedno z drugim bo nie funkcjonuje. 

Czyli moglbym o podpowiedz o jakich numerach radio potrzebuje do mojego okablowania i wyswietlacza? I jak wyglada montaz, podepne i trzeba go po prostu u elektryka zakodować? 

Edytowane przez SzaszliK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym Ty piszesz to nie radio a jednostka MMI ,tuner radia jest w bagazniku.

Wrzuc jakis scan z auta ,bledy itp. bo tak to nie wiadomo co do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcinOslo napisał:

To o czym Ty piszesz to nie radio a jednostka MMI ,tuner radia jest w bagazniku.

Wrzuc jakis scan z auta ,bledy itp. bo tak to nie wiadomo co do czego.

Mam jedynie mozliwosc podpiecia programu delphi. Przed rozebraniem samochodu to bledy ktorych nie dalo sie skasować

IMG_20200319_171426.jpg

Z tego co do tej pory wywnioskowałem to mam podmienioną jednostkę mmi. 

Na wpiętym wyswietlaczu 7" mialem obraz widzialem stacje radiowe i jedna wtyczka nie pasowala, a na moim 6.5" nic nie widzę a wszystkie wtyczki pasuja. 

Chcialbym sie dowiedzieć co oryginalnie pod moje wiązki oraz wyswietlacz powinno byc jako jednostka mmi oraz jak wyglada wymiana jednostki. Czy wystarczy elektryk ktory zakoduje radio z samochodem jak w starszych autach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze panel sterujący przy biegach ma oznaczenia 8t0919609 wfx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4F0919604-AUDI-A6-Q7-EKRAN-WYSWIETLACZ-M
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 199 zł - 4F0919604 AUDI A6 Q7 EKRAN WYŚWIETLACZ MMI 3G 3GP (9052483297). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 taki ekran potrzebujesz.

 

Jaki masz kolor wtyczki od ekranu, który wchodzi do jednostki mmi? Jeśli różowy to przewód jest od mmi 3g basic, jeśli szary to 3g high. Jeden i drugi działa i pasuje do każdej jednostki, jedynie jak masz różową wtyczkę i chcesz wpiąć ją do 3g high to musisz usunąć nożykiem jedną wypustkę na obwodzie żeby wtyczka weszła do gniazda jednostki.

Jak podepniesz zły ekran to może być taki efekt jak na zdjęciu w aukcji:

AUDI-A4-A5-Q5-MMI-3G-BASIC-DVD-POLSKIE-M
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 299 zł - AUDI A4 A5 Q5 MMI 3G BASIC DVD POLSKIE MENU LEKTOR (8681450385). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

<

 

Jesteś pewny że samo mmi jest sprawne?

Jeśli masz aktywną ochrone komponentu to dźwięku nie będzie.

Edytowane przez shaqal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, shaqal napisał:
4F0919604-AUDI-A6-Q7-EKRAN-WYSWIETLACZ-M
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 199 zł - 4F0919604 AUDI A6 Q7 EKRAN...

 taki ekran potrzebujesz.

 

Jaki masz kolor wtyczki od ekranu, który wchodzi do jednostki mmi? Jeśli różowy to przewód jest od mmi 3g basic, jeśli szary to 3g high. Jeden i drugi działa i pasuje do każdej jednostki, jedynie jak masz różową wtyczkę i chcesz wpiąć ją do 3g high to musisz usunąć nożykiem jedną wypustkę na obwodzie żeby wtyczka weszła do gniazda jednostki.

Jak podepniesz zły ekran to może być taki efekt jak na zdjęciu w aukcji:

AUDI-A4-A5-Q5-MMI-3G-BASIC-DVD-POLSKIE-M
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 299 zł - AUDI A4 A5 Q5 MMI 3G BASIC DVD POLSKIE...

<

 

Jesteś pewny że samo mmi jest sprawne?

Jeśli masz aktywną ochrone komponentu to dźwięku nie będzie.

 

Wtyczki mam żółta i różowa, a w mmi gniazdko szare i żółte. Końcówkę do wyswietlacza mam białą. 

 

To co mi podales jest na 7 cali a teraz monitorek mam na 6,5 cala brak obrazu tylko kreseczki mrugaja, na innym ktory kupilem to samo. 

Jeśli pod to bym kupił mmi 8T1 035 652 D to by powinno działać? (po pierwszym rozebraniu byla wypieta kostka w mmi więc wnioskuję ze to mmi jest podmienione).

Edytowane przez SzaszliK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 3G high to kup ekran pod 3G high. Na pewno taniej niż wymiana jednostki, tymbardziej ze 3G Basic to straszna bieda w porównaniu do 3G high.

Różowa wtyczka tylko potwierdza że auto miało 3G Basic pierwotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, shaqal napisał:

Skoro masz 3G high to kup ekran pod 3G high. Na pewno taniej niż wymiana jednostki, tymbardziej ze 3G Basic to straszna bieda w porównaniu do 3G high.

Różowa wtyczka tylko potwierdza że auto miało 3G Basic pierwotnie.

Ok a w kiejsce montażu ekranu 6.5" zamontuje ekran 7"? 

Czy jest ekran 6,5" który zadziała z moją jednostką mmi? 

Edytowane przez SzaszliK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3g basic - ekran 6,5cala, mmi 3g high - 7 cali.

Nikt nie wie jaką masz ramkę, większy ekran zamontujesz w mniejszą ramkę, jedynie boki będą zasłonięte. Ramka pod duży ekran nie jest droga, można kupić na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, shaqal napisał:

3g basic - ekran 6,5cala, mmi 3g high - 7 cali.

Nikt nie wie jaką masz ramkę, większy ekran zamontujesz w mniejszą ramkę, jedynie boki będą zasłonięte. Ramka pod duży ekran nie jest droga, można kupić na allegro.

To ja wiem. Pytam jak wyglada z montażem ekranu 7cali w miejsce gdzie byl 6.5 cala. 

Wchodzi bez problemu? Dziurki na sruby pasuja? 

Edytowane przez SzaszliK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SzaszliK napisał:

To ja wiem. Pytam jak wyglada z montażem ekranu 7cali w miejsce gdzie byl 6.5 cala. 

Wchodzi bez problemu? Dziurki na sruby pasuja? 

Rozstaw śrubek taki sam, niezależnie czy ekran jest czerwony czy kolorowy, czy mały czy duży.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...