Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 Avant Problem z podgrzewaniem lusterka kierowcy.


pawelxc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Po przeczytaniu kilku wątków odnośnie podgrzewania lusterek postanowiłem założyć je u siebie w A4 B7 z 2005r. Oczywiście wkłady które miałem nie były podgrzewane ( kable od podgrzewania wpięte w plastik ). Zakupiłem wkłady podgrzewane szybki montaż i rezultat taki że prawy działa bez zarzutu ( napięcie na prawym lusterku na odpiętych konektorach około 0,3V. Po podłączeniu wkładu ok. 12V czyli tak jak powinno być ) Na lewym cały czas 0V obojętnie czy wkład jest podłączony czy nie. Przycisk od podgrzewania szyby włączony oraz silnik zapalony. Zacząłem szukać w kostce między słupkiem a drzwiami i tam znalazłem urwany kabel zaznaczony na zdjęciu. Zlutowałem go, i niestety dalej nie działa. Rozebrałem boczek. Sprawdziłem multimetrem czy jest przejście na wszystkich kablach idących od kostki miedzy drzwi-słupek do kostki tego modułu z silnikiem podnoszenia lewej szyby kierowcy i wszystko jest ok. Następnie sprawdziłem drugą kostkę wychodzącą z modułu z silnikiem a idącą do lusterka ( tą gdzie idą dwa czarne kable od podgrzewania lusterek ) i tam też wszystkie kable miały przejście. Następnie sprawdziłem przejście bezpośrednio miedzy konektorami od podgrzewania przy lusterku a kostką drzwi-słupek i przejście pojawia się tylko na kablu brązowym ( tym w kostce drzwi-słupek i pewnie jest to masa ) niestety z drugiego konektora przejscia nie ma. Czy możliwe że jest uszkodzony ten moduł z silnikiem od podnoszenia szyby i przez to ogrzewanie nie działa ? Dodam że podnoszenie opuszczanie centralny dioda głośniki sterowanie lusterkiem działa. Nie działa tylko podgrzewanie. Czy można zamienić ten moduł z drzwi prawych i sprawdzić czy będzie działać ? Od czego był ten urwany kabel? Proszę o pomoc.

56baf37c2b9e7_wiazkab7.thumb.jpg.139ddc412bdd7ac3d309e382c43b74ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam głupie pytanie, a próbowałeś podłączyć prawy wkład w miejsce lewego żeby wykluczyć uszkodzenie samego wkładu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowałem i dalej 0v. Sprawdzałem też wkłady miernikiem i na obydwu są przejścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj zamieniłem silniczek z modułem z prawych przednich drzwi aby zobaczyć czy jest napięcie na lewym lusterku. Na niepodłączonym wkładzie pojawiło się ok. 0,37V. Tak więc winowajcą jest ten moduł. Zamówiłem używkę. A temat może komuś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...