Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana zawieszenia tył z 1bv na 1ba


balcer6147

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy przy zmianie zawieszenia z tyłu z 1bv na 1ba. Moje autko to audi a4 b7 1.8t. avant z 2005r., seryjne zawieszenie 1bv. W związku z tym, że dużo jeźdżę po terenie oraz ze względów estetycznych chciałbym podnieść trochę tył w mojej audi gdyż moim zdaniem za nisko stoi. Próbowałem już coś z tym zrobić, dałem samochód mechanikowi żeby mi zmienił z tyłu amortyzatory i sprężyny na standardowe (wyższe i bardziej komfortowe). Mechanicy dokonali wymiany sprężyn i amortyzatorów na firmę kyb, jednakże najprawdopodobniej źle dobrali sprężyny, ponieważ tył nadal nisko stoi (nawet po zastosowaniu podkładki pod sprężyny  8E0512145). Obecnie zakupiłem nowe amortyzatory monroe  MONE1355 i chciałbym do tego dobrać sprężyny, tak żeby podwyższyć trochę tył (dorównać do przodu lub nawet zrobić tył trochę wyżej). Chciałbym zaznaczyć, że mam założony LPG, dodatkowo w bagażniku wożę koło zapasowe 16 cali. Obecnie moja audika wygląda jak na załączonym zdjęciu. Kategorie wagowe 0YJ dla osi tylnej i 0JF dla osi przedniej.

IMG_20200315_152920.jpg

kategorie wagowe.jpg

Edytowane przez balcer6147
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było kupić ori używki z dobrym stanie do zawieszenia sportowego,minimalnie 3 klasy wagowe wyższe niż obecna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum proponuje mi używane z b6 quattro 1ba z 11 klasy wagowej? Podejdą, wydaje mi się że tak ale chciałbym się upewnić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 1bv to szukasz sprężyn z 1be/bv a nie 1ba.  Sprężyny na tył podejdą z b6 do b7,są minimalnie szersze ale można montować bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pila24 napisał:

Skoro masz 1bv to szukasz sprężyn z 1be/bv a nie 1ba.  Sprężyny na tył podejdą z b6 do b7,są minimalnie szersze ale można montować bez problemów.

1bv mam zgodnie z książką ale jak pisałem w nagłówku amory i sprężyny zostały zmienione na standardowe (nie do 1bv) firmy kyb, z tym że mechanik źle dobrał i nadal siedzi nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dobraniem to nie jest tak łatwo,nigdy nie wiadomo jak siądzie auto. Szczególnie jak masz nowe sprężyny od innego producenta to nie ma do czego się odnieść. Ogólnie to wypadkowa masy na osi i stanu sprężyn które chcesz wsadzić. Jak są w dobrym stanie to bierz te 11 klasy,efektu nikt nie zagwarantuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...