Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Moja a4 - wielka zagadka


rycerz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiedziałem w jkaim dziale przedstawić mój problem więc z góry przepraszam jeśli to nie odpowiedni dział.

Sytuacja wygląda tak: auto kupiłem 08.2008 w Polsce od handlarza, w briefie data produkcji jest 16.03.1998, pierwsz rejestracja 17.08.1998, jest to drugi brief tego auta, poprzedni został "entwertet" czyli skasowany? wyzłomowany? ten nowy został wystwiony 29.12.2005. W papierach auta znalazłem rachunek na 8890euro z 29.12.2005 za zakup tego auta w sieci Maxbecher która ma autoryzacje Audi. Auto zostało sprzedane wtedy z 12sto miesięczną gwarancją jako "Perfect Car". Na rachunku jest przebieg 138tkm, teraz mam 198tkm więc wygląda że ta kwestia jest ok. Auto ma numery nadwozia WAUZZZ8DZWA269946 więc to że jest WA2xxxxx sugerowałoby że to lifting. To jednak nie wygląda wogóle na lifta, stare klamki, tunel stary, wszystko wygląda na przed liftingowe. Sprawdzając numery nadwozia przez net nic się nie jestem w stanie dowiedzieć, raz na jakiejś stronie wyskoczyło mi że to B5 avant, diesel, z automatyczną skrzynią, a mam manualną.

To auto jest dla mnie zagadką, jeśli ktoś może coś mi wyjaśnić chętnie posłucham. Pomysły że z legalnością auta jest coś nie tak proszę sobie darować, zatrzymała mnie raz polcja kryminalna która sprawdzała auto pod kątem legalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedz się w ASO, podaj numer VIN i dowiesz sie co jest z autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro został zezłomowany, to znaczy że mogło być jakieś buuummm lub poważna usterka, np. skrzyni automatycznej.

Ktoś założył manual, przywrócił samochód do życia i ... teraz jesteś jego szczęśliwym (miejmy nadzieję) posiadaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://motoryzacja.interia.pl/testy/news/spowiedz-handlarza,1270103

Po przeczytaniu tego artykułu nie dziwi mnie że Ty nie możesz dojsć do ladu ze swoim samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś powstawiał tu fotki to by jeszcze było :gwizdanie: Może by się ktoś czegoś dopatrzył :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artykul swietny. wiekszosc ludzi na tym forum nie wie jakie ich auto ma przebieg.smieszy mnie to jak widze diesle z 1995-1999 ktore maja ponizej 250 tys. nie przejmuj sie tylko dowiedz sie co i jak. ja tez sie ciekawych rzeczy dowiedzialem o swoim aucie ale teraz wszystko jest oki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po VIN-ie wychodzi data prod. 04-08-1998, a jeśli chodzi o literki to zgadza się z tym co masz (stare klamki itd) 8D*W* to model '98, lifty to dopiero od 8D*X* 200 001 - i data prod. od lutego 1999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...