Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Olej z dziurek EGR, ubytek oleju, zalana prawa strona silnika


kolega123123

Rekomendowane odpowiedzi

A4 B6
1.9TDI
Turbo regenerowane jakoś rok temu
EGR oraz kolektor był również czyszczony i nie był bardzo zawalony (parę miesięcy temu).

Muszę dolewać trochę oleju od czasu do czasu

Przed remontem silnika był zalewany Castrol Edge a po został zalany Motul (niby rzadszy niż Castrola) - może on winny?

Panowie mam kilka problemów
1) Mam zarzygane miejsce po prawej stronie silnika, co to może być?
2) Kolejna sprawa, po remoncie silnika, pierścienie, tłoki, głowica zaczął mi się olej lać dziurkami od EGR (takie dwie sztuki, jedna z jednej strony i druga z drugiej) a dokładnie jak się ciśnie na obrotach 2000-4000. Jak chodzi na luzie i bez gazowania to nie cieknie nic.
3) Czy pokrywa zaworów Odma w AWX jest rozbieralna żeby wymienić membranę ? Coś słyszałem że trzeba cała kupować...

Jak usunąć te usterki? Zaślepić EGR i wstawić Oil Tank? Czy to wina odmy? Bo trochę wkurzające są codzienne plamy pod samochodem

FB_IMG_1588505478362.jpg

Screenshot_20200503-133524_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kolega123123 napisał:

1) Mam zarzygane miejsce po prawej stronie silnika, co to może być?

Dotknij tą rurę co jest na zdjęciu od spodu i ozbacz czy jest olej, jak jest to z niej leci, co często się zdarza, są tam oringi takie zielone do wymiany.

5 godzin temu, kolega123123 napisał:

2) Kolejna sprawa, po remoncie silnika, pierścienie, tłoki, głowica zaczął mi się olej lać dziurkami od EGR

Do wymiany, zapewne czyszczony był mocną chemią, o-ring na trzpieniu grzybka egra pewnie twardy jak plastik, już nie trzyma i olej dostaje się do komory membrany a z niej na zewnątrz... 

Zobacz lepiej czy to to turbo po regeneracji nie puszcza oleju, zdejmij wąż turbiny i zobacz czy nie ma tam oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...