Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po chipie 3.0 tdi


ramzestdi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam zrobiony chip z 204 na prawdopodobnie ok 270 kuca. Nie mam na to wykresu, ale widzę kolosalną różnicę, problem w tym, że przy 1800 obrotów tak do 2200 np na 6stym biegu ( manual ) trzęsie mi mega budą, wyżej drgania ustają i jest cicho. Ma ktoś pomysły dlaczego tak może być ? Dodam ,ze całe sprzęgło robione było w styczniu ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo coś z paliwem... jedź do kogoś normalnego na soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie? Powinieneś hamować auto przed i po modyfikacji. Dość duży przyrost jak na sam program . Prawdopodobnie dwumas nie wyrabia z niutonami jak napisał Łukasz 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Dość duży przyrost jak na sam program

normalny dla zdrowej jednostki... po za tym to wynik tylko teoretyczny.

W dniu 8.05.2020 o 21:15, ramzestdi napisał:

trzęsie mi mega budą, wyżej drgania ustają i jest cicho.

sprecyzuj ... magiczna kula się popsuła..

pompa paliwa, wtryski, zły soft, wał, ewentualnie 2mas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marcin4x4 napisał:

normalny dla zdrowej jednostki... po za tym to wynik tylko teoretyczny.

 

 

30% przyrostu samym softem , wypadało by grzebnąć w wydechu i dolocie aby ulżyć turbo i mieć dodatkowe przyrosty mocy i momentu.

Max po hamowaniu 250/520 uważam / bezpieczny program Stage 1/, na razie to wróżenie z fusów bo kolega nawet nie wie co ma.  :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dekiel 13 napisał:

30% przyrostu samym softem , wypadało by grzebnąć w wydechu i dolocie aby ulżyć turbo i mieć dodatkowe przyrosty mocy i momentu.

Max po hamowaniu 250/520 uważam / bezpieczny program Stage 1/, na razie to wróżenie z fusów bo kolega nawet nie wie co ma. 

ASB / BMK miały montowane KKK bv50 lub GTB2260vk zależnie od rocznika i modelu (w A6 jak leci). Więc rozrzut macowy masz od ~200 do 239. Nowsze silniki z B8 jak CCWA również mają GTB 2260VK i hybrydy biją pod 400 koni. Dopiero nowsze jednostki mają VZK i GTD.

ASB BMK - ten sam wydech

ASB / BMK / CAP (B8) ten sam układ paliwowy. Mało tego w B7 siedziała mocniejsza pompa CR, którą swapują do B8.

na 250/500 robią się trupy z lejącymi wtryskami a ASB nie miał nigdy 204 koni, więc jak już to mówimy o przyroście ~40 koni.

 

 

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi  o konkretny przypadek wyżej a nie rozrzuty mocowe silników.  Zakładając ,że ma 270 z 204  to przyrost samym softem jest z 204 jest oczywiście możliwy , kwestia koksu dołożonego / dawki paliwa , czasy otwarcia wtrysków itp. A co za tym idzie czy nie będzie skutków ubocznych a jak widać chyba są.

Kwestia jazdy właściciela to już inna sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz że BKN (204) i ASB (233) to praktycznie ten sam silnik i kręci się tak samo ?

nie filozofuj bo Ci to nie wychodzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcin4x4 napisał:

Nie rozumiesz że BKN (204) i ASB (233) to praktycznie ten sam silnik i kręci się tak samo ?

nie filozofuj bo Ci to nie wychodzi.

 

 

:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry chłopaki, że się nie udzielałem kilka dni, ale bardzo mało czasu miałem. 
Byłem u tego tunera, stwierdził, że to przez napęd quattro i żeby drgania ustały trzeba trochę zmniejszyć moc. Najbardziej jest to odczuwalne na piątym i szóstym biegu od 2 tyś obrotów do 2,200 to jest takie trzęsienie budą, przy wyższych obrotach ustaje. 

Pytaliście co było robione w samochodzie to tak :

W tamtym roku wymieniałem całe sprzęgło i rozrząd, potem 6 wtrysków+czyszczenie całego układu paliwowego + regeneracja turbo. Wydech praktycznie goły, został tylko jeden kat, ten przy silniku z sondami, Egr wyłączony :D 
Samochód naprawdę śmiga aż miło, tuner mówił, że wtryski są ustawione na maksymalną dawkę paliwa. 
Aha i z tyłu praktycznie 0 dymu ( prawie goła rura ) więc chyba to na duży plus :D Znajomego 1.9 tdi mocniej kopci z ekogównami w wydechu 

Edytowane przez ramzestdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz to wstaw wykres z hamowni? Dwumas masz nowy czy po regeneracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2020 o 14:39, gozdzik77 napisał:

Jak masz to wstaw wykres z hamowni? Dwumas masz nowy czy po regeneracji?

wykresu nie mam, a dwumas jest nowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tuner ma racje że za dużo mocy i momentu z dołu i trzeba trochę zdjąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nowe wtryski i przelot to realnie możesz mieć więcej, nawet powyżej 290ps.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...