Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana przedniej poduszki silnika


wieszt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,właściwie to chodzi mi o wkład w poduszce,kupiłem LMI25864 01 i zanim zacznę wymieniać proszę o uwagi co i jak zrobić, wskazówki czy trzeba podeprzeć silnik na co uważać etc. z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona banalnie prosta  robota ,nic nie trzeba podstawiać.Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać w kilku zdaniach tę "banalnie prostą" wymianę? Banalnie proste nie jest nawet zdjęcie osłony silnika.Zamieść chociaż krótki tekst.THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, W.W. napisał:

Możesz opisać w kilku zdaniach tę "banalnie prostą" wymianę? Banalnie proste nie jest nawet zdjęcie osłony silnika.Zamieść chociaż krótki tekst.THX.

Witam. 

Wymiana prosta do zdjęcia osłona silnika ukazuje się nam odbój odkręcamy 3 śróbki na imbus wyciągamy zamieniamy i skręcamy i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak,u mnie ten odbój  wymieniłem  bo ze starości kruszył się jak styropian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!   Rozumiem,że odkrecamy 3 śruby "trzymaka" i wychodzi on z poduszką z prostokątnej aluminiowej ramy,w  której tkwi,a która  przykręcona jest 4-ema śrubami Śruby, 3 szt., mogą być powtórnie użyte,tak? Wymieniam poduszkę wciskając ją wraz z "trzymakiem" w prostokątną ramkę al.,tak?Ustawiam w odpowiednim położeniu i przykręcam spowrotem do silnika. Czy w czasie tej operacji,trzeba podeprzeć silnik,czy nie zmieni bardzo swego położenia kiedy odkręcane będą 3śruby "trzymaka"? Chciałbym to wiedzieć,jeśli można spytać.Narazie Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, W.W. napisał:

Witam Was!   Rozumiem,że odkrecamy 3 śruby "trzymaka" i wychodzi on z poduszką z prostokątnej aluminiowej ramy,w  której tkwi,a która  przykręcona jest 4-ema śrubami Śruby, 3 szt., mogą być powtórnie użyte,tak? Wymieniam poduszkę wciskając ją wraz z "trzymakiem" w prostokątną ramkę al.,tak?Ustawiam w odpowiednim położeniu i przykręcam spowrotem do silnika. Czy w czasie tej operacji,trzeba podeprzeć silnik,czy nie zmieni bardzo swego położenia kiedy odkręcane będą 3śruby "trzymaka"? Chciałbym to wiedzieć,jeśli można spytać.Narazie Dzięki.

Nie trzeba nic podpierać poprostu odkręcamy trzymak wymieniamy gumę wkładamy i skręcamy trzeba pamiętać o tym żeby skontrolować gniazdo jego położenie żeby guma nie dotykała ścianek w taki sposób ustawić gniazdo bo będą przenoszone wibracje. Odbój ten ma tylko za zadanie odciążyć poduszki żeby ich nie wyrwało. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!   Rozumiem,że odkrecamy 3 śruby "trzymaka" i wychodzi on z poduszką z prostokątnej aluminiowej ramy,w  której tkwi,a która  przykręcona jest 4-ema śrubami Śruby, 3 szt., mogą być powtórnie użyte,tak? Wymieniam poduszkę wciskając ją wraz z "trzymakiem" w prostokątną ramkę al.,tak?Ustawiam w odpowiednim położeniu i przykręcam spowrotem do silnika. Czy w czasie tej operacji,trzeba podeprzeć silnik,czy nie zmieni bardzo swego położenia kiedy odkręcane będą 3śruby "trzymaka"? Chciałbym to wiedzieć,jeśli można spytać.Narazie Dzięki.

IMG_3747.JPG

IMG_3750.JPG

IMG_3748.JPG

IMG_9107.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Postanowiłem dodać widok poduszki ("odbijaka") którą ma zastąpić starą(y) widoczną na jednej fot.Jest wyraźnie spękana,i chociaż nie daje znać o sobie,mam zamiar ją wymienić.Śruby użyję te same,a przed ponownym wkręceniem, dla pewności ,pomaluję lekko farbą.Myślę,że operacja wymiany tego "odbijaka" (Nr katalogowy : 8E0-199-399,nazwa części :odbijak) nie będzie trudna,skoro,wg zapewnień kolegi z Forum, niczego nie trzeba podpierać.THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam.Nr katalogowy odbijaka ,jak zresztą widać na fot.to 8E0-199-339.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam All. Ja wymieniłem dzisiaj odbój , uwaga od góry 😀. Nie musiałem nic ustawiać bo pozozostałe poduchy mam sprawne. Odbój też niby Ok ale zaczął się kruszyć. 10 minut i wymieniony. Audi a4 b6 ALT 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...