Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy jest możliwa wymiana na inny silnik?


Pienkos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Zamierzam wymienić silnik. Moje pytanie jest takie. Mam audi a4 b5 99r. 1.6 AHL i czy muszę szukać takiego samego silnika czy może być inny ? Czy starszy ? Z innym kodem ? Czy koniecznie  taki sam ? A może 1.8 ? Nie znalazłem innego tematu chyba że mało szukałem  jak coś to przepraszam i pozdrawiam ! Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu robota Sprzedaj to co masz i kup z innym silnikiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na części dostanę grosze A w cenie silnika nie kupię nic lepszego więc jednak będę wymieniał i ogólnie proszę o odpowiedź  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu chodziło o to, żebyś sprzedał całe auto. No chyba że silnik już jest trupem. 

 

Ogólnie każdy silnik możesz wstawić jak masz pieniądze, dlatego napisz najpierw jaki masz na to budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak silnik jest trupem :D i poszukuję drugi ale ciężko jest z samym 1.6 ahl ... I dlatego pytałem czy inny mozna np adp czy cos. Budżet jak budżet myślę nad czystą przekladka bez przerabiania jakiś kostek czy czujników. Silnik, płyny i rozrząd A robocizna moja.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak nic przekładać nie chcesz to tylko drugi, ten sam silnik. Na cokolwiek innego zmienisz będziesz musiał wymienić coś w elektryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia życzę w poszukiwaniu 1.6 Ahl żeby był w dobrym stanie i nie brał oleju. Ja u siebie wymieniłem silnik też 1.6 Ahl. Bo poprzedni motor padł, tzn raz miał robioną upg, po roku czasu problem wrócił i niestety pęknięty blok silnika. Wymieniłem silnik ale co z tego jak bierze olej. Niestety nie miałem możliwości, sprawdzenia itp, a auto potrzebne było i stało u mechanika rozebrane. Szukaj drugi Ahl, ale z kimś kto umie sprawdzić stan silnika, bo to CB wyjdzie najtaniej niż miałbyś wymienić na całkiem inny silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robertk86 napisał:

Powodzenia życzę w poszukiwaniu 1.6 Ahl żeby był w dobrym stanie i nie brał oleju. Ja u siebie wymieniłem silnik też 1.6 Ahl. Bo poprzedni motor padł, tzn raz miał robioną upg, po roku czasu problem wrócił i niestety pęknięty blok silnika. Wymieniłem silnik ale co z tego jak bierze olej. Niestety nie miałem możliwości, sprawdzenia itp, a auto potrzebne było i stało u mechanika rozebrane. Szukaj drugi Ahl, ale z kimś kto umie sprawdzić stan silnika, bo to CB wyjdzie najtaniej niż miałbyś wymienić na całkiem inny silnik. 

Tak właśnie zrobię. Dziękuję koledzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik wstawisz. Ja zmieniłem na AKL z golfa 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...