Skocz do zawartości
IGNOROWANY

94’ B5 ADR Black Daily - odbudowa -> OEM+


brodziaty

Rekomendowane odpowiedzi

kur* szacunek ze pakujesz ori tajle, ja jakbym sie decydowal na takie wymiany to watpie ze na ori, bezawaryjnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :)

Przed zima będzie kompleksowa blacharka robiona od spodu (profilaktyka zabezpieczenie) i praktycznie cała karoseria w nowym lakierze. Póki co robię co się da mechanicznie i elektrycznie żeby auto było w stanie "jak z fabryki" :)

Szykuje jeszcze wisienke na torcie ale o tym w następnym roku bo wymaga sporego nakladu finansów --> 

Pakuje ori czesci bo nie opłaca mi się wkładać zamienników często.

Np. Przepustnica ori po znizkach naszych warsztatowych w ASO - 811zl a zamiennik Meat Doria 649zl lub Valeo 733zl...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza awaria od zakupu ale już ogarnięta na tiptop.

Wczoraj wracając z pracy zorientowałem się że na biegu jalowym wszystko bangla idealnie ale po dodaniu gazu nawet do 1100 obr/min wyłączalo się podswietlenie wyłącznie termometra i nie działały elektryczne szyby (reszta ok), jak to ja...wszystko musi działać idealnie od razu dzisiaj rano miernik w rękę i sprawdzam ładowanie a Tu wynik...

20200708_105058.jpg

Wobec czego aby oszczędzić życie instalacji el...bez certolenia się wpadł nowy oryginalny alternator BOSCH z wymienionym ( na osobno zamówiony nowy regulator napięcia ładowania też BOSCH bo oryginalnie w boschu regulator jest z firmy auto starter czyli chińczyk), nie było sensu wymieniać w starym samego regulatora gdyż komutator już ledwo żył a regeneracja nieopłacalna w stosunku do nowego.

Przy okazji mając dostęp wymieniłem odme na nową oczywiście oryginał ASO :)

Edytowane przez brodziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UPDATE

09.07.2020.r

Wpadły kierunki przednie w blotnikach czarne 

Nowa wykładzina w bagażniku 

Nowe wtryski lpg barracuda + regulacja

Uzupełnione spinki tapicerki bagaznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UPDATE

11.07.2020.r

Nietypowo bo na parkingu galerii handlowej, jakos tak wyszło z czasem i chęcią podlubania.

 

Wpadły:

- nowe nadkola ASO

- nowe wtryski PB ( nowe ASO )

- Wymienione wszystkie przewody podciśnienia i inne gumowe pod maską na nowe.

- umyta chłodnica klimy z owadów i lekkiego błotka i kurzu

- nowa pompka spryskiwaczy ASO + używany w BDB stanie zbiornik płynu:)

- Wymienione kratki nawiewu komplet wszystkie i odświeżenie ich na czarno 

 

 

IMG-20200711-WA0000.jpeg

Edytowane przez brodziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kiedyss bedziesz auto sprzedawal o ile do tego dojdzie to potencjalni klienci chyba nie uwierza ze takie auto i prawie 100% ori tajle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mukade93 napisał:

jak kiedyss bedziesz auto sprzedawal o ile do tego dojdzie to potencjalni klienci chyba nie uwierza ze takie auto i prawie 100% ori tajle

Jeśli faktycznie miało by dojść do sprzedaży to wyłącznie tu dla grupowiczow ogłoszenie, tak bym wiedział że ktoś zaopiekuję się należycie autem. 

Chociaż przez najbliższe parę dobrych lat nie widzę sensu sprzedaży bo za dobrze się tym jeździ żeby kupować inne. Takich aut już nie robią:)

W sumie...nie ważne na jaki rynek bym to wystawił, tak jak mówisz, nikt w to nie uwierzy mimo faktur które wszystkie skrupulatnie chomikuje i książki serwisowej z wpisami. 

A sprzedawać Januszowi który wleje 15w40, cerateca jak zobaczy przebieg i pokrowce tuning na fotele to wolę tym jeździć do końca życia bo aż by serce peklo na taki widok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, ludzie nie doceniaja starej motoryzacji, kupuja nowe dacki pojezdza troche i zara kolejne, a po 100 tysiach z silnika mozna tylko stolik zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mukade93 napisał:

to prawda, ludzie nie doceniaja starej motoryzacji, kupuja nowe dacki pojezdza troche i zara kolejne, a po 100 tysiach z silnika mozna tylko stolik zrobic

Akurat na temat, sytuacja z piątku. Przyjechał klient KIA RIO ze stycznia 2020 uwaga...Na drugą już wymianę oleju tym razem do nas (pierwsza w aso), wlali mu w marcu 3.8 litra oleju, zrobiłem dynamiczna wymianę na życzenie klienta...pod spodem wszystko co udało się odessac z całego silnika...

Przebieg 12tys parę KM...wiec przy takim silniku zawory będą za chwilę tańczyć doslownie jak na karnawale w RIO...

Edytowane przez brodziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mukade93 napisał:

to prawda, ludzie nie doceniaja starej motoryzacji, kupuja nowe dacki pojezdza troche i zara kolejne, a po 100 tysiach z silnika mozna tylko stolik zrobic

A odnośnie kończącej się motoryzacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, brodziaty napisał:

Akurat na temat, sytuacja z piątku. Przyjechał klient KIA RIO ze stycznia 2020 uwaga...Na drugą już wymianę oleju tym razem do nas (pierwsza w aso), wlali mu w marcu 3.8 litra oleju, zrobiłem dynamiczna wymianę na życzenie klienta...pod spodem wszystko co udało się odessac z całego silnika...

Przebieg 12tys parę KM...wiec przy takim silniku zawory będą za chwilę tańczyć doslownie jak na karnawale w RIO...

Osz f*ck ??? jeszcze zrozumiał bym jak kobieta nie wie co i ile pod maską, ale facet nie kontroluje, pomijając sam fakt takiego apetytu na olej ?‍♂️, dramat na kółkach.

No i podpisuje się pod tym postem kolegów o starych poczciwych B5. Ile to już osób mnie namawiało do sprzedaży z uwagi na wkład. A ja tylko na to, pokażcie mi dziś niewysilony, szczelny silnik, który pracuje na syntetyk i od wymiany do wymiany wymaga bardzo skromne dolewki, choćby z naturalnej pracy rzędu 0,2-0,3 l na 10 tys km. Co zresztą u mnie jak się okazało było jeszcze spowodowane ubytkiem uszczelki pokrywy zaworów i chłodnicy oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kubastomus napisał:

Osz f*ck ??? jeszcze zrozumiał bym jak kobieta nie wie co i ile pod maską, ale facet nie kontroluje, pomijając sam fakt takiego apetytu na olej ?‍♂️, dramat na kółkach.

No i podpisuje się pod tym postem kolegów o starych poczciwych B5. Ile to już osób mnie namawiało do sprzedaży z uwagi na wkład. A ja tylko na to, pokażcie mi dziś niewysilony, szczelny silnik, który pracuje na syntetyk i od wymiany do wymiany wymaga bardzo skromne dolewki, choćby z naturalnej pracy rzędu 0,2-0,3 l na 10 tys km. Co zresztą u mnie jak się okazało było jeszcze spowodowane ubytkiem uszczelki pokrywy zaworów i chłodnicy oleju ?

Pobor oleju jest sprawa naturalna w każdym silniku w granicach o jakich mówisz więc to świadczy o dobrej kondycji Twojego motoru :)

Klientem był mężczyzna który pracuje w sieci profi auto jako doradca klienta za biurkiem (czyli z branży) ale jednak jest różnica w branży praktycznej i teoretycznej...

Tak jak mówisz, nie ma już takich silników nowych, ja zawsze byłem za silnikami N/A, a trzeba przyznac że te które wsadzali do naszych b5 to BDB konstrukcje przy założeniu że dba się o nie. Przy nowych nawet jak dbasz to i tak nic nie wniesie...akurat mam na podnośniku od srody fabie 1.2 12v na lancuchu. Przebieg 102tys KM, wyskoczył błąd niezgodności walka rozrządu z walem, parę dni później klient przyjechał na palecie, niby łańcuch a rozsypal się i to już nie pierwszy przypadek...

Edytowane przez brodziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, brodziaty napisał:

Pobor oleju jest sprawa naturalna w każdym silniku w granicach o jakich mówisz więc to świadczy o dobrej kondycji Twojego motoru :)

Klientem był mężczyzna który pracuje w sieci profi auto jako doradca klienta za biurkiem (czyli z branży) ale jednak jest różnica w branży praktycznej i teoretycznej...

Tak jak mówisz, nie ma już takich silników nowych, ja zawsze byłem za silnikami N/A, a trzeba przyznac że te które wsadzali do naszych b5 to BDB konstrukcje przy założeniu że dba się o nie. Przy nowych nawet jak dbasz to i tak nic nie wniesie...akurat mam na podnośniku od srody fabie 1.2 12v na lancuchu. Przebieg 102tys KM, wyskoczył błąd niezgodności walka rozrządu z walem, parę dni później klient przyjechał na palecie, niby łańcuch a rozsypal się i to już nie pierwszy przypadek...

No to grubo ? a V6 na pasku Bosha nigdy nie miało problemu i żadnych błędów, jedyne co musiałem zmienić to kiedyś sterownik, bo czort przestał podawać zasilanie wtrysku na jeden cylinder.

Hehe, doradca moto i takie rzeczy, wierzyć się nie chce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kubastomus napisał:

No to grubo ? a V6 na pasku Bosha nigdy nie miało problemu i żadnych błędów, jedyne co musiałem zmienić to kiedyś sterownik, bo czort przestał podawać zasilanie wtrysku na jeden cylinder.

Hehe, doradca moto i takie rzeczy, wierzyć się nie chce ?

O paskach Boscha są różne opinie o gates też...osobiście jeżdżę na conti i sobie chwalę ale zakładamy klientom różne rozrządy i jeśli zakłada się według sztuki i o odpowiednim napięciu mierzonym przyrządem to każdy pasek bez wady fabrycznej będzie jeździć tyle ile ma przejechać więc widocznie masz dobrze rozrząd poskladany :)

W tak starych autach usterki się zdarzają ale i tak rzadziej niż w nowych i są to raczej usterki osprzętu aniżeli samego motoru jeśli ktoś dbał. U Ciebie ABC, ACK, AAH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, brodziaty napisał:

O paskach Boscha są różne opinie o gates też...osobiście jeżdżę na conti i sobie chwalę ale zakładamy klientom różne rozrządy i jeśli zakłada się według sztuki i o odpowiednim napięciu mierzonym przyrządem to każdy pasek bez wady fabrycznej będzie jeździć tyle ile ma przejechać więc widocznie masz dobrze rozrząd poskladany :)

W tak starych autach usterki się zdarzają ale i tak rzadziej niż w nowych i są to raczej usterki osprzętu aniżeli samego motoru jeśli ktoś dbał. U Ciebie ABC, ACK, AAH?

ABC śmigał, z osprzętu będzie sprawniejsza pompa wspomagania ori, bo to wraz z przekładnia już kulało. Do wymiany pasków jeszcze chwila, bo dopiero zamiana będzie ruszała, więc coś tam się pomyśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kubastomus napisał:

ABC śmigał, z osprzętu będzie sprawniejsza pompa wspomagania ori, bo to wraz z przekładnia już kulało. Do wymiany pasków jeszcze chwila, bo dopiero zamiana będzie ruszała, więc coś tam się pomyśli ?

Wobec tego powodzenia a ja obserwuje temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UPDATE

12.07.2020.r

Dzisiaj coś dla jednego z najmłodszych pasażerów...Na pokład wpadł prawilny fotelik:

Recaro Young Sport 2.0 Black model 2016 leżak magazynowy stan fabrycznie nowy. Wybór padł że względu na design, wymiary idealnie pasujące pod kąty wnętrza a4 b5 z tylu oraz markę i jakość:)

 

big_recaro-young-sport.jpg

Edytowane przez brodziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie 4, sprawuja sie idealnie, dzieci zadowolone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, szafa napisał:

Mam takie 4, sprawuja sie idealnie, dzieci zadowolone ?

Feedback z dwóch dni od synka że jest bombowy :)

Jak to u mnie dzień bez zrobienia czegokolwiek przy aucie dniem straconym.

Wpadła oryginalna dwururka z 1.8 T zamiast jednokoncowkowego z 1.8 adr serii. Uzupełnione nakrętki w bagażniku do tapicerki i lampka górnaw bagażniku naprawiona :)

 

20200713_171742.jpg

20200713_175110.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...