Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kontrolka świec żarowych


JacekTDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hi:

Mam pytnie - jaka może być przyczyna i oznaka mrugającej kontrolki świec żarowych podczas jazdy? Samochód pomimo mrugającej sie kontrolki zachowywał sie normalnie a po 2 km kontrolka sama zgasła. Po zgaszeniu nie ma problemów z odpalaniem samochodu.

Dzięki za wszystkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka świec żarowych może wskazywać również elektrykę samochodu. Jeżeli tam nie widzisz problemów to chyba czas podpiąć vag'a i w nim sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie w B5, po rzekreceniu kluczyka zapala się, później gaśnie, odpalam auto normalnie i po około minucie zaczyna mrugać kontrolka świec żarowych, ale nie gaśnie, mruga cały czas podczas jazdy. A zauważyłem po tym jak grzebałem w baku paliwa, bo zawiesił mi się pływak. Teraz wskaźnik paliwa działa normalnie, ale kontrola świec żarowych mruga. Moze ktos miał taką sytuację i coś podpowie. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie w B5, po rzekreceniu kluczyka zapala się, później gaśnie, odpalam auto normalnie i po około minucie zaczyna mrugać kontrolka świec żarowych, ale nie gaśnie, mruga cały czas podczas jazdy. A zauważyłem po tym jak grzebałem w baku paliwa, bo zawiesił mi się pływak. Teraz wskaźnik paliwa działa normalnie, ale kontrola świec żarowych mruga. Moze ktos miał taką sytuację i coś podpowie. Dzięki

podłącz VAG-a chwycił błąd :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istota problemu z tą kontrolką jest taka, że jeśli przy jej miganiu zauważymy, iż nie działa nam światło stop to w pierwszej kolejności szukamy przyczyny we włączniku tych świateł przy pedale hamulca oraz okablowaniu elektrycznym a jeśli po naprawie kontrolka dalej będzie mrugać to jedynie podłączając Vaga dowiemy się jaki zapisany w sterowniku silnika błąd powoduje sygnalizowanie go tą właśnie kontrolką - inaczej to bezsensowne i czasochłonne szukanie igły w stogu siana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...