Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skaczący napinacz paska wielorolkowego


Logluk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ostatnio zauważyłem że dość mocno zaczął skakać napinacz paska wielorolkowego. Przejrzałem kilka wątków i natknąłem się na informację że skaczący napinacz wcale nie musi być winą napinacza lecz zużytym sprzęgłem jednokierunkowym alternatora, kołem pasowym wału lub zużytą rolką kierunkową. Oczywiście jest możliwość wymiana tych wszystkich podzespołów wraz z nowym paskiem i napinaczem lecz wolałbym uniknąć zbędnych kosztów. I tu moje pytanie czy jest jakiś "domowy" sposób aby dojść co jest przyczyną skaczącego napinacza.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo na alternatorze do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. A czy wspomniane skakanie nie wpłynęło negatywnie na działanie napinacza, i czy nie należałoby to także wymienić. Muszę też sprawdzić jaki siedzi pasek bo dokopałem się do informacji że może być 1583 mm i także on może powodować skakanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dzisiaj pojawił się dźwięk terkotania tak jakby plastki o coś stukał ( takie mam odczucie )w okolicach rozrządu/paska kinowego ( dodam że rozrząd był robiony 35 tys km temu) i ku mojemu ździwieniu  napinacz paska pracował bez żadnego skakania. Po wyłaczeniu i ponownym włączeniu silnika terkotanie ustało a napinacz znowu zaczął skakać. Zauważyłem także jakby koło pasowe wału było delikatnie scentrowane. Czy koło pasowe może powodowac taką sytuację?

Edytowane przez Logluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się ze kosi się napinacz paska osprzętu , albo alternator. Zdejmij pasek wszystkiego się dowiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info. Zostało wymienione sprzęgło alternatora teraz będę obserwował czy wspomniane terkotanie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...