Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylacja


marcin83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujące problem z wentylacja. Podczas uruchomienia nawiewu występują dziwne odgłosy z wiatraka. Jak by tarł o jakiś element. Dodatkowo odczuwalne są wibracje na całym przednim kokpicie.

Kolejny problem to jest brak ciepłego powietrza. (silnik łapie temperaturę bez problemu)

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie odkleiła się u ciebie mata wygłuszająca z klapki przełączającej obieg wewnętrzny. Musisz zdemontować wentylator i sprawdzić.

A co do braku ciepłego powietrza to może być kilka przyczyn, zablokowana klapka lub zakamieniona nagrzewnica.

Jeśli masz zablokowaną klapę to VAG wykaże błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem to jest brak ciepłego powietrza. (silnik łapie temperaturę bez problemu)

no własnie jak to jest u nas temp 90st bez problemu, płyn w zbiorniku co do kreski, nawiew działa ale nie leci ciepłe powietrze:( ??? jak dolalismy płynu to przez chwile leciało ciepłe powietrze teraz znowu jest zimno ????? co to moze byc ???

na VAGu wszystko jest OK nie ma żadnych błędów
no własnie:)u nas tez:)

sorki za ponowne poruszenie tematu ale :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie adaptację klapek od klimy VAGiem. Gdy adaptacja się skończy odczytajcie szybko kody błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptację klapek od klimy
Jak moja furmanka nie posiada klimy to tez cos wyjdzie???(wczesniej nic nie wyskakiwało)!! bo juz zgłupiałem i kupiłem termostat Vernet ale po tym co sie naczytałem ide zamienic na wahler:) no i bedzie płukanie :) dolałem płyn i grzała chwile i znowu przestało:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moja furmanka nie posiada klimy to tez cos wyjdzie???

Nie, bo nie połączysz się VAGiem z klimą, jak jej nie masz :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiec który poprzednio powoził moją a4 lał wodę do chłodzenia :bicz::evil:

Przy wymianie rozrządu i pompy wymieniłem też płyn. Dzisiaj wymieniałem termostat bo mi cuda z temperaturą silnika się działy ale ogrzewanie chodzi cały czas. Kamienia w układzie od groma :evil: Wymyłem zbiornik na ile się dało - kamień leciał płatami, termostat oklejony był cały syfem ale oddrazu na nowy wymieniłem, ale wcześnie robiłem płukanie układu.... urobiłem się jak koń i wiem że na pewno nie udało mi się wyczyścić idealnie, ale zawsze chociaż trochę... no ale co poradzić, na razie wygląda że jest dobrze, oby tak zostało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już ok. okazało się jedna z klapek się przycięła i nie puszczała ciepłego powietrza.

i co zrobiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...