Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik sam odpala [B8]


Daro32

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie jak to działa, przykład:

Ruszamy na wzniesieniu, puszczamy sprzęgło ale samochód gaśnie bo daliśmy za mało gazu ale po chwili sam odpala

Zdarzyło mi się to dwa razy, a gdy próbowałem specjalnie ruszyć tak żeby mi zgasł to już nie odpalał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz system start-stop? Auta z takim systemem same odpalają po przypadkowym zgaśnięciu gdy wdusisz sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z instrukcją obsługi pojazdu. Tam wszystko pisze. Dlaczego auto samo odpala, dlaczego włącza i wyłącza światła i dlaczego nie ma wajchy hamulca recznego:wink:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 16:29, pila24 napisał:

Masz system start-stop? Auta z takim systemem same odpalają po przypadkowym zgaśnięciu gdy wdusisz sprzęgło.

Mam start-stop, ale przy wyłączonym chyba nie powinno samo odpalać?

A jak już to za każdym razem jak zgaśnie samochód

Edytowane przez Daro32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby system s/s zadziałał muszą być spełnione pewne warunki takie jak odpowiednie napięcie akumulatora, odpowiednia temp. silnika, klimatyzacja i temp. zew. też mają na to wpływ, regeneracja dpf. 

Jeżeli miałeś aktywowany system S/S i zdusiłeś auto przy ruszaniu po wciśnięciu sprzęgła auto samo odpali. To jest normalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Muskel1 napisał:

Żeby system s/s zadziałał muszą być spełnione pewne warunki takie jak odpowiednie napięcie akumulatora, odpowiednia temp. silnika, klimatyzacja i temp. zew. też mają na to wpływ, regeneracja dpf. 

Jeżeli miałeś aktywowany system S/S i zdusiłeś auto przy ruszaniu po wciśnięciu sprzęgła auto samo odpali. To jest normalne. 

Właśnie nie miałem aktywowanego, a sam odpalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przyciskiem S/S w B8 jest troche nie logiczna sprawa. Jeżeli przycisk sie świeci S/S jest deaktywowany. Jeżeli sie nie świeci jest aktywowany. Dodatkowo przy deaktywowanym S/S na FISie w lewym dolnym rogu widnieje symbol przekreślone A w kółeczku ze strzałki.  Może Ci sie pomyliło?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Z tym przyciskiem S/S w B8 jest troche nie logiczna sprawa. Jeżeli przycisk sie świeci S/S jest deaktywowany. Jeżeli sie nie świeci jest aktywowany. Dodatkowo przy deaktywowanym S/S na FISie w lewym dolnym rogu widnieje symbol przekreślone A w kółeczku ze strzałki.  Może Ci sie pomyliło?

Przycisk świeci a na fisie nie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wogòle S/S?

Próbowałeś w obu położeniach przycisku czy i kiedy gasi silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa.

Gasi tylko jak jak przycisk nie świeci

Tylko chyba ja mam jakby jego odwrotne działanie (tak zrobione przez wcześniejszego właściciela).

Gdy odpalam samochód to od razu s/s jest wyłączone (świeci przycisk), a żeby było włączone musiałbym za każdym razem jak gdzieś jadę wciskać przycisk

Edytowane przez Daro32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli zakodowane masz funkcję zapamiętywania ostatniej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...