Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błedy w module komfortu cabrio b6


Chudy155a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przestał mi działać dach w  moim cabrio . W module komfortu coś się porobiło i pokazuje błędy ale  opisem ze są one w tylnych drzwiach ( których nie ma) wydaje mi się że coś mu sie porobilo i pokazuje wersje avant . Jak przywrócić to z powrotem do cabrio ?  błędy są również w liczniku przez co nie reaguje dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż co za kodowanie masz w MK.

pokaż też co masz w adaptacjach licznika w kanale 61 i w sterowniku od dachu (26)

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MaTeo85 napisał:

pokaż co za kodowanie masz w MK.

tutaj wrzucam kodowanie oraz błędy z MK i licznika . Nie mam pojecia już jak to zakodować mimo ze usunę wartość 256 avant to nadal wyskakują te błędy i na fisie pokazuje drugie drzwi ze są otwarte.

IMG20200615122016.jpg

IMG20200615122008.jpg

IMG20200615121954.jpg

IMG20200615121033.jpg

IMG20200615120828.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie wszystkie błędy jaki masz są od magistrali CAN są problemy z komunikacją, przypomnij sobie czy coś ostatnio robiłeś czy dokładałeś do auta? jeśli tak to tam szukał bym problemów. a jeśli nie to trzeba niestety poświęcić czas i pogrzebać w kablach i modułach czy nie ma wody lub innych uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaTeo85 napisał:

praktycznie wszystkie błędy jaki masz są od magistrali CAN są problemy z komunikacją, przypomnij sobie czy coś ostatnio robiłeś czy dokładałeś do auta? jeśli tak to tam szukał bym problemów. a jeśli nie to trzeba niestety poświęcić czas i pogrzebać w kablach i modułach czy nie ma wody lub innych uszkodzeń.

Dokładałem radio 2din demontowałem tunel żeby zmienić koszyk . W MK nie ma wody suchutki oglądałem go i kable tam są ok .  Czyli demontować tunel i tam szukać problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coś musiałeś zrobić skoro komunikacja CAN poszła się wa..ć. Jakieś CANy dokładałeś do radia? może tu jest problem że wpiąłeś się w CAN komfort, a nie w CAN infotainment. albo gdzieś nie splecione przewody są, przyczyn może być trochę ale ciężko wróżyć na odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaTeo85 napisał:

no coś musiałeś zrobić skoro komunikacja CAN poszła się wa..ć. Jakieś CANy dokładałeś do radia? może tu jest problem że wpiąłeś się w CAN komfort, a nie w CAN infotainment. albo gdzieś nie splecione przewody są, przyczyn może być trochę ale ciężko wróżyć na odległość.

z wiązką nic nie działałem .  po prostu dolozylem koszyk i pod ori podlączyłem radio i to tyle . No nic będę domontował  siedzenia i tunel zeby wszystko sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jak kasujesz wszystkie błędy w liczniku i MK to one wszystkie wracają czy nie kasowałeś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MaTeo85 napisał:

a czy jak kasujesz wszystkie błędy w liczniku i MK to one wszystkie wracają czy nie kasowałeś jeszcze?

wykasuje znikną i dopiero po ponownym uruchomieniu zapłonu wyskoczą ale nie zawsze czasem po którymś razie  . Nie wywala ich od razu.

Edytowane przez Chudy155a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prześledź wiązki CAN idące od licznika pewnie gdzieś coś przy montażu radia uszkodziłeś bo wiązki can idą też tam za radiem w tych grubych wiązkach. sprawdź też bezpieczniki czy wszystkie są ok.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaTeo85 napisał:

prześledź wiązki CAN idące od licznika pewnie gdzieś coś przy montażu radia uszkodziłeś bo wiązki can idą też tam za radiem w tych grubych wiązkach.

tak zrobię zdemontuje tunel  i prześledzę kable .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematy Ci podesłałem na PW jak już wiesz :wink: 
Błąd syreny H12 to na 99% wylany akumulator zapasowy w niej i kwas zaczął trawić ścieżki na PCB = do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...