Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakie wybrać zawieszenie ?


LUKASA4QUATTRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupilem wlasnie na lato felgi w rozmiarze 18" , totez moje pytanie w tym dzialem : Jakie zawieszenie wybrac zeby moja B6 nie poszla za bardzo w gore , gdyz na seryjnym napewno troche podskoczy. Myslalem o obnizeniu jej max 35mm, ale ze nigdy nie kupowalem ani nie zmienialem zawieszenia potrzebuje madrej porady co wybrac.

Mam wlasnie dzieciaka w drodze totez zawieszenie nie moze byc twarde , chcialbym zachowac przyjemnosc z jazdy jak w chwili obecnej na seryjnym. Zalerzy mi w sumie na obnizeniu samochodu i duzo osob wspominalo mi ze wystarczy zmienic sprezyny....tylko jakie w takiej sytuacji wybrac tym bardzie ze jest to quattro i raczej z tego co sie zorietowalem to nie moge zastosowac ogolnie dostepnych. Zmiana pelnego zawieszenia tez w chodzi w gre tylko jakie moglibyscie mi zaproponowac.

Bylbym wdzieczny za jakies linki i informacje a moze ktos ma cos na zbyciu przed sezonem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż 1BE (S-Line -20mm)

Ja miałem 1BA (tzn. standardowe) a teraz pod 18" zmieniłem na 1BE

Jak chcesz zobaczyć jak wyszło to zobacz w moim profilu "moja A4"

pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie pod temat zawieszenia...

Tez chcialbym zalozyc do siebie 1be...lub extrymalnie 1bv... Mam jednak pytanie jak cenowo kształtują sie w/w zawieszenie....i gdzie ich tak naprawde szukac... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem na allegro (ale sprzedawał to klubowicz alvaro) :kox:

z amorami zapłaciłem 650 PLN-ów ale cena może sie kształtowac od około 400 PLN-ów za same sprężyny do około 1000 PLN-ów razem z amorkami

pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem cos takiego ale to chyba za duzo jak na moje potrzeby http://www.dragon.istore.pl/sklep,405,,,03,,pl-pln,651551,0.html aczkolwiem zawias z potencjalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem cos takiego ale to chyba za duzo jak na moje potrzeby http://www.dragon.istore.pl/sklep,405,,,03,,pl-pln,651551,0.html aczkolwiem zawias z potencjalem :)

Cena troszke przegieta jak na te chwile....

Bede szukał raczej czegos w stylu 1be lub 1bv....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zmieniam sprężyny z seryjnych na s-line (amorki zostają na razie seryjne - do zajechania ;) ). Mam nadzieję, że auto nie straci dużo z komfortu, a na pewno bardzo zyska wizualnie. Jak tylko odbiorę auto z warsztatu podzielę się pierwszymi spostrzeżeniami z jazdy, może ułatwi Ci to wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TrueOgre

1BE to najrozsądniejsze co możesz zrobić :wink4:

aczkolwiek ciężko będzie znaleść używane sprężynki bo są bardzo poszukiwane przez wielu forumowiczów :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zmieniam sprężyny z seryjnych na s-line (amorki zostają na razie seryjne - do zajechania ;) ). Mam nadzieję, że auto nie straci dużo z komfortu, a na pewno bardzo zyska wizualnie. Jak tylko odbiorę auto z warsztatu podzielę się pierwszymi spostrzeżeniami z jazdy, może ułatwi Ci to wybór...

zapodaj foty po zmianie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy - jak będziesz jeździł z oseskiem, to będzie na 18" spało jak anioł tak trzepie na dziurach. Ja mam 1BE, teraz ori 16" i po Wrocławiu zagryzam w niektórych miejscach zęby, albo podgłaśniam radio :>, żeby się nie wsłuchiwać :gwizdanie: (amory po 70%)

18" to już raczej słabawy komfort i nikt mi nie powie, że jest super cicho, równo jak po szynach i miodzio ogólnie - ale wygląd za to wynagradza wszystko inne. Ja właśnie się zamierzam teraz przesiąść na 18", więc sam sie przekonam jak to jest na dłuższą metę :>

Jak żona będzie wysiadać pospiesznie w biegu, to znaczyć będzie, że za twardo i za głośno :polew: Jak na auto rodzinne, to 18" to duuuużo, ale :kox:

Zawieszke 1BE można jak koledzy piszą kupić za 600-700pln w bardzo dobrym stanie. Musisz posiedzieć troszkę (jakieś 24/7 :polew:) na alledrogo i innych. Ewentualnie ściągać coś z sąsiedniego e-bay'a.

PS Już na 1BE nie jest tak komfortowo , jak na serii, więc się cudów nie spodziewaj - ale jest to najlepsza opcja poprawienia wyglądu autka i zachowanie jako takiego komfortu. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy - jak będziesz jeździł z oseskiem, to będzie na 18" spało jak anioł tak trzepie na dziurach. Ja mam 1BE, teraz ori 16" i po Wrocławiu zagryzam w niektórych miejscach zęby, albo podgłaśniam radio :>, żeby się nie wsłuchiwać :gwizdanie: (amory po 70%)

18" to już raczej słabawy komfort i nikt mi nie powie, że jest super cicho, równo jak po szynach i miodzio ogólnie - ale wygląd za to wynagradza wszystko inne. Ja właśnie się zamierzam teraz przesiąść na 18", więc sam sie przekonam jak to jest na dłuższą metę :>

Jak żona będzie wysiadać pospiesznie w biegu, to znaczyć będzie, że za twardo i za głośno :polew: Jak na auto rodzinne, to 18" to duuuużo, ale :kox:

Zawieszke 1BE można jak koledzy piszą kupić za 600-700pln w bardzo dobrym stanie. Musisz posiedzieć troszkę (jakieś 24/7 :polew:) na alledrogo i innych. Ewentualnie ściągać coś z sąsiedniego e-bay'a.

PS Już na 1BE nie jest tak komfortowo , jak na serii, więc się cudów nie spodziewaj - ale jest to najlepsza opcja poprawienia wyglądu autka i zachowanie jako takiego komfortu. Polecam

dokładnie, potwierdzam to co napisałeś.

rano jechałem na zmianę 1BA a po południu wracałem 1BE i stwierdzam, iż nie da się ukryć że komfort trochę zanikł ale wygląd robi swoje :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna mam 17" na ktorych jezdzilem cala zime wiec niby 18" to tylko niewielka roznica, zastanawiam sie rowniez nad sprezynami firmy weitec, moze je warto by zastosowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre są WEITEC, H&R, KONI, TAIN - byle nie za twardo było, bo to uciążliwe. Wybierac możesz naprawdę spośród wielu wyrobów. Kwestia tego, ile chcesz kasy na to przeznaczyc i co chcesz osiągnąć. Moim zdaniem używka 1BE będzie jak najbardziej wskazana. Pamiętaj, że nisko=twardo=jazda nie po naszych drogach :> Chyba, że chcesz jesteś fanatykiem camel trophy...

A w sumie to może i nie mam racji, bo nisko=twardo=jazda bardzo wolna i slalomem :polew: więc możesz byc również fanatykiem konkursów na najwolniejszy przejazd :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja już jestem po zabiegu. Sprężynki od s-line założone i tak jak obiecałem pierwsze spostrzeżenia z jazdy. Jak dla mnie wielkiej różnicy na minus pod katem komfortu nie ma. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że jest minimalna. Prawdopodobnie dlatego, że zmieniłem same sprężyny, a amorki zostały seryjne 1BA. Jeśli chodzi o właściwości jezdne, to tak jakby był sztywniejszy i pewniejszy w zakrętach. Nie buja już tak budą. Nie wiem na ile są to obiektywne spostrzeżenia, a na ile autosugestia, ale jestem w 100% usatysfakcjonowany zmianą i w żadnym wypadku nie żałuję wyboru.

Pierwsze fotki pstryknięte zaraz po wyjeździe z warsztatu wrzuciłem do mojego wątku. Link pod zdjęciem z mojego podpisu (wystarczy kliknąć zdjęcie).

Mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogłem Ci/Wam w wyborze. W razie jakiś pytań walcie śmiało na PW. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie poki co coraz wiecej dobry drog sie robi :> , wiec raczej po dziurach latac nie bede a jak gdzies wyjezdzam to coraz wiecej obwodnic z rowna najwieszchnia na drodze...wiec moze bedzie bez tragedi . Co do zawieszenie to zdecydowalem sie poki co zostawic ja na seryjnym zawiasie a za jakies 2 gora 3 misiace polaszczyc sie na http://www.dragon.istore.pl/sklep,405,,,03,,pl-pln,651551,0.html . Dobra regulacja i na zime i na lato utwardzac tez je mozna wedle upodoban. Co myslicie o tym zawiasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem z deka wkurviony :rant:, bo właśnie wczoraj wpier.....em się w jakaś pieprzoną dziure (całkiem niewielką) u siebie w legnicy i mam ori fele do wywalenia - nie da jej się ponoć naprostować...Niech szlag trafi drogowców, zarządy itp. dziadów :bicz: I to karva fa poszło na 16" - jakiś paradox normalnie !!!!

I ja się chciałem zasadzić na 18"...Mina i komantarz żony w aucie - bezcenne.. :polew:

3 świat normalnie na niektórych ulicach, ale 18" i tak założę :naughty:

Przykład dla tych, co twierdzą, że nie można rozwalić 16" :good: Talent trza mieć a nie nie mieć :kox:

Co do zawieszki z linka, to markowy dobry produkt - cena również markowa :> Fk ogólnie robi ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...