Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria automatycznej skrzyni


TonyMontana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze skrzynia w Audi A4 97' 1.8T skrzynia automatyczna tiptronic. Najprawdopodobniej po dostaniu się wody do wnętrza auta od strony kierowcy pojawił się problem ze skrzynią. Cyklicznie włącza się i wyłącza (pulsuje) wskaźnik na skrzyni informujący o konieczności wciśnięcia hamulca-sprzęgła. Dźwignie zmiany biegów można przełączać bez konieczności wciskania hamulca tak jakby cały czas był wciśnięty. Skrzynia pracowala normalnie i w tej chwili oprócz mniej płynnej pracy jest ok. Po podłączeniu pod komp pokazuje błąd elektromagnesu. Ktoś miał podobny przypadek? Jakieś pomysły na rozwiązanie problemu. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej to jest awaria elektromagnesu blokady wybieraka. Woda dostała się do niego i go ubiła. Trzeba rozebrać tunel żeby dostać się do mechanizmu wybieraka, zweryfikować i nabyć używane części. Nie będzie trudno, bo to raczej rzadko pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś w nogach pasażera czy też nie ma wody - tam jest komputer skrzyni

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Do tej pory po dwóch wizytach  u elektromechaników :) wymieniony '' przelacznik" pod pedałem hamulca a po stwierdzeniu problemu elektromagnesu wymieniony lewarek dźwigni zmiany biegów. Bez efektu. I tu moje pytanie w odniesieniu do podpowiedzi "matmac" : czy elektromagnes lewarka dzwigni zmiany biegów to to samo co awaria elektromagnes blokady wybieraka? Jestem przed rozmową z mechanikiem dlatego pytam. Co do komputera na podłodze po stronie pasażera z przodu to po rozebraniu tapicerki było sucho a ponadto ta awaria została wykluczona po komputerowym diagnozowaniu pojazdu. Kolejna sprawą jest kwestia o której zostałem poinformowany przez elektromechanika ze wymiana lewarka dźwigni zmiany biegów jest o tyle ryzykowana ze często sprzedawane używane części są niesprawne. Walczymy dalej bo szkoda "perełki" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to to samo - spojrze potem w schematy i moze cos podpowiem  co posprawdzać jeszcze,  z tego co kojarze to mozna chyba sam elektromagnes wymienić w wybieraku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pojawił sie dylemat czy kupić kolejny lewarek czy jednak to coś innego. Czy może pokazywać taki błąd - elektromagnesu - w przypadku awarii innego podzespołu np komputera tego na podłodze pasażera z przodu? Elektromechanicy najpierw mówią na stoprocent a później okazuje się że nie pomogło. I tu pojawia się pytanie czy temat nie jest do rozwiązania bez metody prób i błędów czy to wina wadliwych używanych części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektromagnes jest sterowany przez sterownik skrzyni - jak on dostanie sygnał że hamulec wciśnięty to steruje elektromagnesem dając masę na niego 

czyli jedyne wyjaśnienie że gdzieś może coś zwiera do masy na ten kabelek ( pin 1 wtyczki elektromagnesu ) - albo kable , sterownik , lub elektronika płytki wybieraka ( pin 2 wybieraka  ma mostek z pinem 1 wtyczki elektromagnesu , a pin 7 z pinem 2 - do wysterowania lampki wciśnięcia hamulca ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Zobaczymy co na to moi fachowcy-magicy :) Mam nadzieję że w końcu to rozpracują i napewno dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie ? okazało się, że po pierwsze separator przy skrzyni najprawdopodobniej powodował pulsowanie wskaźnika przy dźwigni zmiany biegów, a po drugie 'znikający wsteczny' spowodowany był pękniętym koszem wstecznego w skrzyni. Regeneracja skrzyni, wymiana separatora i znowu jeździ. Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Separatora? Selektora/pozycjonera chyba prędzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 13:43, Banan napisał:

Separatora? Selektora/pozycjonera chyba prędzej 

Tak zgadza się pozycjonera ? trzeba naprawdę uważać z automatycznym wstawianiem wyrazów ze słownika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...