Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebna pomoc, czy ta tarcza hamulcowa jest przegrzana?


Pomocny

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie calego układu hamulcowego przód, dotarłem nowe tarcze i klocki, jak spojrzałem w felgę trochę tarcza zrobiła się fioletowa, nigdy w życiu z niczym takim się nie spotkałem, a jeżdżę już samochodami ponad 20 lat, teraz tarcza wygląda tak ja na zdjęciu, mam to oddać na gwarancję czy tak ma być? Teraz jest jaśniejsza niż była

IMG_20200623_150446.jpg

Edytowane przez Pomocny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc na tym zdjęciu tego dokładnie nie widać. Fakt jest, że jeżeli tarcza zrobiła sie fioletowa to sie przegrzała. Sprawdź czy tłoczki może sie blokują i nie wracają i klocki cały czas szlifują po tarczy. Jak tak to felga bedzie gorąca w przeciwieństwie do innych. Reklamacji raczej nie uznają bo jak rzeczywiście jest tarcza fioletowa to powiedzã że przegrzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Muskel1 napisał:

Szczerze mówiąc na tym zdjęciu tego dokładnie nie widać. Fakt jest, że jeżeli tarcza zrobiła sie fioletowa to sie przegrzała. Sprawdź czy tłoczki może sie blokują i nie wracają i klocki cały czas szlifują po tarczy. Jak tak to felga bedzie gorąca w przeciwieństwie do innych. Reklamacji raczej nie uznają bo jak rzeczywiście jest tarcza fioletowa to powiedzã że przegrzana.

Cały komplet był wymieniony, prowadnice, tłoczki i reszta, jak to możliwe że przy docieraniu mogło tak się stać, rozpęd i delikatne hamowanie, 10, 15 % wciśnięcia hamulca przez nie całe 10 sekund i tak parę razy. Na obecną chwile hebel jest idealny, albo tarcze miały wadę fabryczną albo sam już nie wiem. To nie możliwe żebym je zajeździł w ciągu jednego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pomocny napisał:

Cały komplet był wymieniony, prowadnice, tłoczki i reszta, jak to możliwe że przy docieraniu mogło tak się stać, rozpęd i delikatne hamowanie, 10, 15 % wciśnięcia hamulca przez nie całe 10 sekund i tak parę razy.

 

Pod rząd ? jak tak to za dużo. 10 sekund tarcia na tarcze to stosunkowo długo. Jeszcze jak manewr powtórzyłyś kilkakrotnie po sobie to tarcza nie miała sie jak schłodzić. Jakiej firmy tarcze i klocki? 

Tylko jedna tarcza czy obie sa fioletowe?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Pod rząd ? jak tak to za dużo. 10 sekund tarcia na tarcze to stosunkowo długo. Jeszcze jak manewr powtórzyłyś kilkakrotnie po sobie to tarcza nie miała sie jak schłodzić. Jakiej firmy tarcze i klocki? 

Tylko jedna tarcza czy obie sa fioletowe?

Już zaczyna być dobrze, wszystko wróciło do normy, jeszcze trochę pojeździlem i tarcze się błyszczą. Tarcze Febi klocki Delphi, tak pod rząd się nie dało dotrzeć bo infrastuktura drogi nie pozwoliła, a te 10 sekund to tak nie całe wyszło, bo nawet nie było gdzie się zatrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...