Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Tylna osłona siedzenia oraz cięgno od pompowania-nowatorska naprawa


kred

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj zabralem sie za temat naprawy zaślepienia przedniego siedzenia. mialem wyrwany dół kosza. bardzo mnie to wpieniało. obadałem temat zestawu naprawczego i stwierdziłem, że nie bede go kupował-szkoda kasy pomyślalem. dorwalem blache 1,5 mm i postenowilem sam to zrobić. a wyszło tak

zdjcie0412.jpg

dla chętnych do zabawy (prościzna około 20 min roboty)

beztytuusxh.png

następnie montujemy nasze zaczepy w plastikach (ja swój zdemontowalem ale nie trzeba tego robić)

zdjcie0411.jpg

wklejamy oba (najlepiej klejem w pistolecie)

zdjcie0413h.jpg

jeszcze pare poprawek

zdjcie0422j.jpg

co sie okazalo powodem tego ze oba plastikowe pękły było przerwanie sie pręta stalowego podtrzymującego pompowaną poduszke od siedzenia :shocked:

oczywiście dorobiłem pkknięty pręcik ( oj nie było łatwo - dodam ze jest to pręt stalowy !!!)

zdjcie0415.jpg

urzyłem do tego preta od grila :polew: (bardzo dobry jest także od wózka z supermarketu :polew:)

zdjcie0416.jpg

montujemy pret w otworach

zdjcie0417.jpg

zdjcie0419.jpg

zdjcie0418e.jpg

zwijamy środek taśmą izolacyjną zeby sie nam nie rozłaziło

zdjcie0420.jpg

i montujemy ori zaczepy

zdjcie0421l.jpg

oraz pokrywe z siatką

zdjcie0423.jpg

wszystko pasuje w 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo tego mi właśnie było trzeba. Mnie też pękł ten pręt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile sam zestaw naprawczy (o ile taki jest) badz spinki ori moga kosztowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile sam zestaw naprawczy (o ile taki jest) badz spinki ori moga kosztowac?

8E0 898 035 - zestaw naprawczy oparcia fotela - 56.36 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A w jaki sposób zdemontować tylną osłonę siedzenia, bo u mnie chyba jest ten sam problem z działaniem regulacji lędźwi - słychać silnik że działa a nie ma efektu. Tylko nie pamiętam czy nie działa góra/dół czy przód/tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A w jaki sposób zdemontować tylną osłonę siedzenia, bo u mnie chyba jest ten sam problem z działaniem regulacji lędźwi - słychać silnik że działa a nie ma efektu. Tylko nie pamiętam czy nie działa góra/dół czy przód/tył.

http://forums.audiworld.com/showthread.php?p=20400935 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy potrzebuje takich spinek co przyczepia tylna osłone siedzenia do audi a4 b6 z 2003 roku bo nie moge tego nigdzie dostac czy by ktos pomógł

jeśli chodzi Ci o zestaw naprawczy to numer masz powyżej - chyba że chodzi Ci o te co trzymają fotel w górnej części :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma problem bo pękł mi pręt z jednej strony i na dodatek taki plastik u gory w ksztalcie prostokata, ktory trzyma dwa pionowe prety. i teraz pytanie czy to mozna kupic jakos osobno czy trzeba calosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie połamane dolne plastiki od tylnej zaślepki i ten nieszczęsny drut, obawiam się że nikt fotela nie bedzie rozbebeszał dla takich pierdół tylko cały sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaj... fotostory, dzieki temu chyba w maju zajrze do swojego fotela i zrobie to tak jak byc powinno, myslalem, że pozostąło mi jedynie szukac calego zestawu ledziwi lub fotela aby zrobic przeszczep a tak wystarcza narzedzia drut troche czasu i bedzie jak nowka, dzieki :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś gdzie można dostać ten drut ew. czym go zastąpić? Mi również pękł i przez to cały mechanizm od lędźwi siedzi trochę krzywo i wypycha lekko osłonę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś gdzie można dostać ten drut ew. czym go zastąpić? Mi również pękł i przez to cały mechanizm od lędźwi siedzi trochę krzywo i wypycha lekko osłonę...

Zrób to jak najszybciej bo inaczej mechanizm połamie Ci zaczepy osłony :kwasny: Drut trzeba wykombinować ja wziąłem jakiś grubszy i było trochę rzeźby żeby go dopasować i zamocować. Niestety też kilka dni później przy hamowaniu awaryjnym połamałem górne mocowanie ale jeszcze nie miałem czasu tam zajrzeć co jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, no to zabieram się za poszukiwania...

A póki co ściągnij sobie osłonę żeby ocalała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiada ktoś zdjęcia do tej naprawy? kiedyś pamiętam że działały tutaj a teraz wchodzę i nie ma a chciałem naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiejszy i lzejszy sposob to zastosowanie elementow z sufitu podwieszanego , pret z podwieszanego sufitu,oraz blaszka w kształcie S w miejsce połamanych zaczepow wykonana z Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://budujiremontuj.republika.pl/grafika/podd.jpg

wszytsko wygina sie ładnie, mocowane w uchwycie za pomoca pistoletu klejowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...