Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wylatujące tarcze tył


octavianus93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Zabrałem się ostatnio za wymianę klocków hamulcowych tył oraz tarcz. Niestety tarcze które zakupiłem były mniejsze od obecnych o 1cm na średnicy. Mam u siebie 255 a kupiłem omyłkowo 245. Ale nie w tym rzecz. Jak ściągnąłem koło odkrecilem zacisk ku mojemu zdziwieniu tarcze mogłem wyciągnąć bez odkrecania jarzma. Druga sprawa tarcza miała 5 otworów i jeden malutki na śrubę której nie było. Co lepsze po wyciągnięciu jej nie ma otworu w który można by było taka śrubę wkręcić. Tarcza porostu luźna. Po przywracaniu koła trzymają ja tylko śruby od kół. Teraz moje pytanie czy to jest normalne. Czy u was też można ściągnąć tarcze bez odkrecania jarzma? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, luki19862121 napisał:

Ten typ tak ma :) nawet dawali do zapasu taką plastikową śrubę żeby było łatwiej koło wymienić. 

Czyli to że wyciągam i wkładam tarcze to normalne? Nie zabije mnie to na drodze ? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, luki19862121 napisał:

Z przodu tarcze też nie są przykręcone :) szpilki dobrze trzymają. 

Super dzięki za odpowiedź. W b7 u ojca wymieniłem to ta śruba trzymała dlatego to mnie zaniepokoiło. Dzięki jeszcze raz temat uważam za zamknięty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertło 6mm, gwintownik M6, śruba stożkowa 6x20, chwila czasu i po problemie. Przerobiłem temat przód i tył. Teraz spokój i nie trzeba się denerwować że przy zakładaniu koła tarcza się obróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, dziadekM napisał:

Wiertło 6mm, gwintownik M6, śruba stożkowa 6x20, chwila czasu i po problemie. Przerobiłem temat przód i tył. Teraz spokój i nie trzeba się denerwować że przy zakładaniu koła tarcza się obróci.

Z przodu 6x10

Z tylu 6x15

Jak dasz dłuższą to zasyfisz gwint i ciężko będzie ją wykrecic

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...