Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] napięcie sondy lambda


ma-ciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś mógłby sprawdzić jakie napięcie na sondzie lambda pokazuje vag-com, kiedy jest ona fizycznie odpięta (silnik nie musi pracować).

Dla zainteresowanych moim przypadkiem: mam odczyt w vag-com 0,45V. Sprawdzałem, na jednym przewodzie sygnałowym od sondy jest względem masy 0,25V , a na drugim 0,7V (czyli się zgadza - różnica daje 0,45V). Padają mi sondy lambda jedna po drugiej, może to napięcie działa na nie destrukcyjnie?

Druga rzecz, to niewielkie (?) napięcie pomiędzy ujemną klemą akumulatora, a silnikiem: 0,2V wynikające zapewne z prądu ładowania. Jednak podczas pracy na gazie, jedna końcówka sondy lambda jest podpięta do masy (była podpięta do silnika) i występowało zaniżanie odczytu z sondy właśnie o te 0,2V.

Jaka jest sonda w audi: cyrkonowa, czy tytanowa, tzn daje napięcie, czy zmienia opór? bo może to 0,45V to jakieś napięcie pomiarowe do tytanowej?

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 27-03-2007, 14:37 ]

przeniesiony z benzyn, gaz to tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest wartość którą sprawdziłeś przy odpiętej sondzie?

start silnika oraz brak kontroli sondy (z dokumentacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam gaz II gen. BRC

Przecież krzywdzisz AEB tą II-gą generacją! Nie szkoda ci silnika??

Masz emulator sondy lambda. Oszukuje on sterownik silnika i stąd to wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież krzywdzisz AEB tą II-gą generacją! Nie szkoda ci silnika??

Daje rade i na takiej jeździć, wiem coś o tym, kwestia dorobienia odpowiedniego miksera i kompensacji.

Sonda jest cyrkonowa, i o ile pamietam jest tam jakieś napięcie referencyjne, czyli pewne przesunięcie wskazania i to właśnie zmierzyłeś.

A napięcie między akumulatorem a silnikiem wynika z gorszego przewodnictwa przewodów i połączeń, prawdopodobnie masa silnika jest poluzowana lub zaśniedziała.

Pytanie: jakie sondy zakładasz, jakieś podróby z allegro, czy coś porządnego?

Grzałka musi być odpowiedniej mocy.

Ale może być też tak, że jest pokopana instalacja LPG i wysyła napięcie na sondę, co moze ją dobijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może być też tak, że jest pokopana instalacja LPG i wysyła napięcie na sondę, co moze ją dobijać.

O to mi dokładnie chodziło. Może nawalać emulator. Jeżeli chodzi o oszukiwanie, to chodziło mi właśnie o sterownik silnika. Tak to jest, jak się człowiek zamyśli :biggrin:

Już edytuję posta wyżej...

[ Komentarz dodany przez: szogun0: 27-03-2007, 22:36 ]

Ukryłem błędy młodości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, muszę się poprawić: napięcia o których mówię zmierzyłem na wejściu ECU, a nie na przewodach z sondy. Sonda była odpięta, emulator też - wejście ECU sondy było "w powietrzu" a odczyt w vag-com: 0,45V, i na przewodach wejścia, jak napisałem wyżej, 0,25V i 0,7V. Chciałbym, żeby ktoś, jeśli może, sprawdził: odpiął sondę i ew. emulator od ECU, włączył vag-com i odczytał napięcie na wejściu sondy lambda. Może mam uszkodzone wejście w ECU i niepotrzebnie wymieniam sondy, szczególnie, że z komp. gazowym współpracują ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi pokazało 0,46V , sprawdziłem u szwagra w A8 prawą i lewą sonde. Obie po odpięciu pokazują tak samo. Jedną ma walniętą i na podłączonej pokazuje 0,02V (około). Tak przy okazji jaki masz komputer M3.2 (pięć wtyczek) czy M3.8.x (dwie wtyczki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, czyli takie napięcia są normalne... będę musiał jeszcze raz wszystko sprawdzić. Komputer mam chyba z 5-cioma wtyczkami, ale dokładnie nie pamiętam, raz tylko otwierałem obudowę, a auto pojechało i zobaczę je dopiero za 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...