Skocz do zawartości

ma-ciej

Pasjonat
  • Postów

    47
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ma-ciej

  1. Alarm zrobiłem sobie sam, więc sam muszę go podłączyć. Nikt obcy nie ma prawa wiedzieć jak działa.
  2. Czy podanie napięcia na żarówki kierunkowskazów nie spowoduje uszkodzenia elektroniki auta? Zauważyłem, że wszystkie żarówki są monitorowane i np. przy odpiętej lampie tylnej od razu pokazuje mi się komunikat o przepalonej żarówce. Gdzie najbezpieczniej podać impuls, żeby mi "zamrygały" kierunkowskazy? Żarówki kierunkowskazów jednego kierunku też nie są ze sobą połączone...
  3. Może cieknie ci nagrzewnica? Nie parują ci szyby od środka? Jak auto stoi, to zazwyczaj nic nie wycieka, dopiero po uruchomieniu silnika powstaje ciśnienie w układzie i wtedy zaczyna wyciekać. Pod spodem zbiornika wyrównawczego jest taka rurka, często tamtędy kapie. Czy to jest duży ubytek u ciebie?
  4. Witam, ponownie kupiłem sobie A4, tym razem nowszy model. Czy są do niego dostępne jakieś instrukcje serwisowe? Do B5 miałem fajny Official Service Manual Bentley'a. Do B7 z silnikiem BFB Bentley'a nie ma, bo tych silników nie sprzedawali w USA (chyba). A czy jest coś podobnego?
  5. Dzięki, o to mi chodziło, masz Q z pełnowymiarowym kołem, czyli mogę kupić Q i założyć gaz.
  6. Do wnęki koła dojazdowego zbiornik się nie mieści, ponieważ jest za płytka i wystawałby ponad poziom podłogi bagażnika. O to mi chodzi.
  7. To jest pytanie teoretyczne - czy występowały modele z dojazdowym kołem zapasowym? Chcę wiedzieć, czy do quattro można zamontować zbiornik gazu do wnęki koła.
  8. A4 Avant quattro B5 1999 ma pełnowymiarowe czy dojazdowe zapasowe?
  9. ma-ciej

    Skradzione

    06.02.2008 w Krakowie skradziono mi Audi A4 Avant 1.8T (AEB) z LPG rocznik 96 kolor ciemnozielony metalik wgniecenia na dachu i błotnikach po gradobiciu, prawy przedni błotnik przytarty, głęboka rysa na tylnym prawym błotniku lewy tylny błotnik szpachlowany - pęknięcia szpachli, na szybach drzwi przednich naklejki GTAlarm wypalone, ciemne lustra reflektorów, brak plastikowej pokrywy silnika przerabiane mocowanie pompy wspomagania kierownicy (nowa pompa w starym mocowaniu) fotele kubełkowe, "drewniane" wstawki tapicerki felgi 15 stalowe czarne z zimówkami Firestone Winterhawk instalacja LPG II gen. BRC Eco Gas Turbo, zbiornik w miejscu koła zapasowego, mieszalnik na rurze gumowej przy przepustnicy uszczelniony czerwonym silikonem sonda lambda podłączona złączką instalacyjną "na śrubki" niestety nie mam zdjęć
  10. Moja uszkodzona pompa. Dla tych, którzy lubią wiedzieć, co jest w środku
  11. Racja, bo z tyłu jest chyba kompensacja zużycia klocków do hamulca ręcznego. Ale najlepiej na raz wciskać i kręcić np takim dużym ściskiem stolarskim. Będę to robił niebawem, to zobaczę.
  12. Ale tłoczek się wciska przecież... np małym imadłem, albo jak zacisk nie jest do końca rozkręcony można zrobić dźwignię z dużego śrubokręta, itp. Jeżeli osłona gumowa tłoczka jest popękana, to należy wyjąć tłoczek, sprawdzić stan tłoczka i cylindra, czy nie ma korozji, czy uszczelniacz nie jest popękany. Małe wżery na tłoczku można przeszlifować na mokro drobnoziarnistym papierem ściernym. Przy dużych ubytkach trzeba wymienić tłoczek i/lub zacisk. Potem włożyć tłoczek na smarze i założyć nową osłonę. Odpowietrzyć układ.
  13. Już wszystko w porządku. Sitko, które jest w zbiorniczku wypadło z zatrzasków i podniosło się do góry. Wcisnąłem je na miejsce i powierzchnia płynu jest już spokojna.
  14. Witam, podczas pracy silnika powierzchnia płynu w zbiorniczku wspomagania faluje, wyraźnie widać "górkę" nad powrotem z pompy (nad sitkiem). Podobno jest to nieprawidłowy objaw i należy wymienić zbiorniczek. Czy też macie tak, czy płyn jest "spokojny"?
  15. Nieszczelny układ paliwowy - powietrze dostaje sie do przewodów paliwowych, a paliwo cofa sie do zbiornika. Po kilku godzinach postoju odkręć przewód paliwowy od szyny z wtryskiwaczami. Powinno lekko "trysnąć" paliwo. Fachowo, po określonym czasie należy zmierzyć ciśnienie w układzie i nie powinno ono spaść poniżej pewnej określonej wartości. Nie mam teraz przy sobie tych danych. Przyczyną u Ciebie jest pewnie źle zamocowany przewód paliwowy przy pompie, albo sama pompa.
  16. tak to brzmi, jakbyś miał przez chwilę spalanie stukowe na początku. może masz niesprawne wtryskiwacze?
  17. wczoraj przyjechałem na gazie (chodzi o LPG ), a świeciła mi się od jakiegoś czasu rezerwa. nie udało mi się już potem zapalić (uruchomić silnika ). Dostałem się do baku i okazało się, że jest w nim bardzo mało paliwa - tylko na dnie resztka, ale pompa pracowała tylko nie pompowała przy kręceniu. Dolałem z kanistra paliwa i zapalił bez problemu. Nie wiem czy skróciłem życie pompy, czy jest jakiś mechanizm zabezpieczający pompę przed pracą "na sucho".
  18. ja niedawno wymieniałem i założyłem uniwersalną Bosch 0 258 986 505 (za 260zł w Intercars) jakoś nie widzę u Ciebie auta w profilu
  19. analiza parametrów podawanych przez komputer musi wykazywać jakąś nieprawidłowość. skoro objawy zanikają po nagrzaniu, to chyba będzie miało związek z pomiarem temperatury (ale czujnik już wymieniłeś) albo ze złym dawkowaniem paliwa - wtryskiwacze są dobre? ciśnienie paliwa? cewki wn? a czy silnik na pewno nie jest zużyty? uzupełnij profil
  20. ta osłona ma uszczelkę i chroni przewody i wtyczki przed brudem, wodą i przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym
  21. To po prostu zawór obiegu zamkniętego turbiny. Przy słabym przyspieszaniu ten dźwięk jest bardziej przeciągły, natomiast przy silnym przyspieszeniu prawie niesłyszalny. To normalny objaw.
  22. Niewielka, przy uruchomionym silniku sprawdź odczyty z grupy odp. dla twojego silnika, jest tam % korekcji wtrysku, napięcie z sondy, obroty, i wsp. Wartości muszą się mieścić w wyznaczonych przedziałach. Sonda zaczyna działać po kilkudziesięciu sekundach od uruchomienia silnika. Możesz też sprawdzić na stacji diagnostycznej skład spalin - czy wsp. lambda=1.
  23. Nie wiem :-) wymieniałem tylko sterownik ABS: odczepiłem stary, podpiąłem nowy - zaczęło działać, nic nie ustawiałem. Jeżeli współpraca ECU jest taka sama z innymi podzespołami, to zapewne nie trzeba nic konfigurować. BTW, dlaczego wymieniasz ECU?
  24. Nie falowały mi obroty. Sonda lambda nie może wpływać na obroty. Jedynie przepustnica i przepływomierz, ew. czujnik obrotów.
  25. Jeżeli tworzy się podciśnienie w baku, to paliwo będzie szybciej się cofało na postoju. Wydaje mi się, że przewiercanie korka nie jest metodą. (bardziej elegancko jest np. odczepić rurkę odprowadzającą opary przy elektrozaworze na obudowie filtru powietrza pod maską - ale to też nie jest naprawa, tylko chwilowe rozwiązanie). Jeżeli chodzi o DTC u nimniak'a, to myślę, że większość może być spowodowana pierwszym, czyli uszkodzoną sondą lambda, albo jej uszk. podłączeniem (nie dotyczy DTC: 16500 czujnika temperatury i 00670 położenia przyspiesznika). Wszystkie te błędy są zarejestrowane jako chwilowe - może zły kontakt elektryczny? Mam pytanie: jak wyrównywane jest ciśnienie w zbiorniku? Którędy dokładnie dostaje się do niego powietrze?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...