Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Klimatyzacja działa czy nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam tego typu problem:

Kilka dni temu odebrałem autko z serwisu zrobili mi klimatyzację (manualna - od pół roku nie działała), nabili, wyczyścili itp....

Teraz mam problem bo podczas jazdy ( ok 10-15 minut i włączonej klimie na II stopień- nawiewu )praktycznie temperatura się nie zmienia :(

Wiem że gdy jest włączona obroty silnika powinny wzrosnąć lecz nie odczuwam żadnej zmiany. Jak sprawdzić czy faktycznie się ona włącza czy tylko mnie w konia zrobili ??

Powinienem również słyszeć jak załącza się sprężarka i jej pracę -tak ?

Przeczytałem masę postów lecz nie znalazłem nic w temacie...

Proszę o rady.

Opublikowano

Jak będziesz stał na jałowym to patrz uważnie na obrotomierz. Gdy włączysz klime powinny na chwile podskoczyć i opaść do normalnych obrotów. Jeżeli nic się nie zmieniają to klima nie działa...Pozatym u mnie słychać po włączeniu klimy, że silnik ma większe obciążenie.

Pozdro

Opublikowano
  • Autor

dodam że po wciśnięciu śnieżynki coś tylko strzeli (puknie) i cisza :/

A zimno nie leci .....

Opublikowano

a silnik pracuje głośniej/inaczej?

Opublikowano

jest za zimno na dworzu i klima teraz nie będzie działać :cool1:

Opublikowano

a wentylator od klimy pracuje :mysli:

Opublikowano
  • Autor

nie wiem sprawdzałem wieczorem, ale prowadzę auto do tego serwisu w piątek i się okaże. Dodam że naprawiali mi stuki w lewym kole ( wymiana 2 wahaczy) i dalej to samo stuka i puka .... Pojechałem z reklamacją że dalej coś mi puka to stwierdzili że maglownica do wymiany :confused4: . Odpuściłem i pojechałem do innego zakładu ( tam wymienili mi wahacz dolny i po stukach) Także z tą klimą może być różnie będą wymieniać na chybił trafił. Dodam że najlepszy serwis w mieście (chyba ??) a dali ciała po całej lini.... Teraz tylko czekać do piątku ...

Opublikowano

jak już coś zdziałasz z klimatyzacją to podziel się informacjami na forum co było przyczyną :good:

Opublikowano

jest za zimno na dworzu i klima teraz nie będzie działać :cool1:

no nie wiem jak tam u was jest;> Ale u mnie pod warszawą od 3 dni jak otwieram bramę to słyszę że chodzi zbliża się czas by ją oczyścić;/

Opublikowano

najlepiej podłącz vaga i sprawdź błędy na klimatroniku jakie masz.Możesz również bez vaga sprawdzić co Ci wyskakuje na 1 kanale

Opublikowano

Podłącze się do pytania....

Na klimatroniku kanał 59 (Temperatura w oC, z zewnętrznego czujnika temperatury (G 17), przód) wskazuje temperaturę -49 - klima się oczywiście nie włącza. Sprawdziłem ów czujnik i w miarę wzrostu temperatury rezystancja maleje. Jednak co mnie zaskoczyło to to że (w komorze) na wtyczce do tego termometru nie ma napięcia (chyba powinno być?). Na liczniku fis temperatura niezależnie od tego czy jest czujnik czy odłączony wskazuje 19, 15,5 (wydaje mi się że żyje własnym życiem)

Co sądzicie nt. tego napięcia we wtyczce? Ma być czy nie?

Problem rozwiązany - urwany kabel zegary-czujnik

Opublikowano
  • Autor

powiem tak, doszło do rozszczelnienia przewodu niskociśnieniowego ;(

Do tego powiedzieli mi że klimatyzacja była w tym aucie dokładana - nie jest oryginalną i nie zrobią tego ( brak przwewodu). Teraz pytanie czy przewody te można gdzieś zakupić ? czy nie ma szans na zakup tego przewodu ????

Opublikowano

jak nie bedziesz szukał to sie nie dowiesz czy znajdziesz przewód,ale dokładali inna klime czy ori z innego auta... u mnie niestety sie tez nie załacza klima i nie działa wiatrak :wallbash: wyskakuje mi błąd 22.1 (Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji) i czym to jest spowodowane :mysli: czytałem na forum że jest to spowodowane brakiem czynnika w układzie to klima sie nie załaczy :disgust:

Opublikowano

Ja mam problem z klimą, ponieważ była nabijana w tamtym roku, a teraz jak ją włącze gwiazdeczke, to słychać zmiane w pracy nadmuchu, ale nie czuć zmiany temperatury :wallbash: nawet po 10 minutach. Nie sprawdzałem czy po włączeniu(na biegu jałowym) wzrastają obroty, ponieważ słyszę, ze po kliknieciu na gwiazdeczke zmieniają sie obroty nadmuchu. Wiecie co może byc przyczyną?

Opublikowano

Może masz mało czynnika. Napełniałeś w tamtym roku ale skąd wiesz, że coś się nie rozszczelniło i ubyło czynnika ?

Sprawdź jeszcze czy wiatrak od klimy się kręci...

Opublikowano

gdzie sprawdzić ilość tego czynnika?

Opublikowano

w warsztacie zajmującym się klimą :wink4:

A tak w ogóle, zanim gdzieś pojedziesz, to sprawdzałeś czy nie ma błędów na klimatroniku ?

Opublikowano

sprawdzalem bodajże pod kodem 31c i pokazywało mi 2, ale nie wiem co to oznacza:P

Opublikowano

czyli pod kodem 52 i 53 wszystko ukryte? jeżeli dobrze myśle, to zaraz pojdę i sprawdze:D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.