Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po dołożeniu drugiego suba


Szpahel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio dodałem wzmacniacz i drugi sub pod oryginalne audio. Wszystko podłączone jak opisane w innych tematach ale jest problem gdy włączę dołożony wzmacniacz (mam na osobnym włączniku) to oryginalny sub zaczyna grac ciszej, ma mniej basu i w sumie wychodzi że te dwa grają słabiej niż oryginalny solo. Zasilanie wzięte z aku masa z śruby a sygnal z kostki od suba tej niebieskiej jak w załączniku (sygnał i masa sygnału) wie ktoś dlaczego tak się dzieje? Dołożony wzmacniacz do peying dwa kanaly w mostku a sub to audio system r08 w 8 litrowej skrzynce

2674533100_1392561881.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał audio jest za słaby na dwa źródła (wynika to z prawa Ohma. Dodatkowe podłączenie zwiększyło rezystancję, w wyniku czego natężenie prądu spadło a za tym moc sygnału). Jakiej średnicy (albo jaki przekrój poprz) i dłości podpiąłeś te przewody sygnałowe z niebieskiej kostki do wzmaka?

Możesz spróbować trochę krótsze (jak najkrótsze jakie się da) i o większym przekroju poprzecznym. To zmniejszy trochę rezystancję i spadek napięcia na przewodach. Jak nie pomoże to dokup sobie konwerter high/low sygnału audio i podepnij go do kabli z oryginalnego suba na jako sygnał high i ten przetworzony dopiero na low sygnał do tego dołożonego wzmaka na wejście input. 

Taki np:

Generuje on także sygnał remote do załączania np. wzmacniacza wiec możesz wtedy ten osobny wyłącznik sobie darować.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kostki do wzmacniacza dołożyłem kable rca które mają długość 60cm i mniej się nie da chyba że od kostki pościć zwykle kable i same koncowki rca zalutowac do wzmaka ale już nie będą ekranowane. Pytanie czy to jest istotne w tym wypadku. Ten konwerter hi low rozwiąże problem na 100%? Jeśli tak to poprostu go założę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście z kablami nic nie osiągniesz. Ten konwerter da rade.

Podpinasz go do kabli które ida z ori wzmaka do suba (tam masz wystarczająco dużo mocy), on zamienia sygnał z high na low i podpinasz do niego rca i ten sygnał dajesz na dołożony wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duży. Tak jak do radia wystarczy 10- 15 A 

On tam nie pobiera wielkiej mocy. Możesz go wpiąć w +12V co idzie do wzmaka ten gruby, bo ten dołożony wzmak jak przypuszczam i tak w bagażniku wiec nie bedziesz musiał ciągnąć specjalnie kabla od przodu do tyłu. Tylko bezpiecznik musi być. Sa takie 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego możesz na szklany bezpiecznik kupić.

Oprawka-bezpiecznika-szklanego-20mm-z-pr
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 1,39 zł - Oprawka bezpiecznika szklanego...

Albo taki

551158dd48ceab2054418a1dd138
ARCHIWUM.ALLEGRO.PL

Informacje o Oprawa bezpiecznika bezpiecznik na kablu oprawka -...

Tu masz instrukcje obsługi i schemat podłączenia.

Podłącz do prawego kanału w konwerterze. 

 

Helix_AAC_Installationsinformationen.pdf

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nareszcie udało mi się za to zabrać ale niestety po podpięciu tego konwertera nie ma różnicy. Dalej gdy włączę dodatkowy sub to basu jest o wiele mniej niż tylko na jednym oryginalnym. Jedyne co to fotelem mocniej trzepie ale bas jest słabszy i bardziej jak by twardy? Takie pukanie w pudło kartonowe. Gdy idzie sam sub oryginalny to bas jest przyjemny i w miarę głęboki ale dla mnie za mało dlatego chciałem dołożyć skrzynkę. Przy okazji wygluszyłem bagażnik, tylne boczki i pod kanapa matami bitumicznymi i pianka. Dodam że ten subwoofer miałem w Audi a3 8l w skrzyni 8 litrów i grał dobrze. Jest możliwe że częstotliwości obu subwooferów poprostu się jak by zagłuszają? Naprawdę już nie wiem. Kombinowałem z różnymi ustawieniami i jest kicha. Gdy odłączę oryginalny sub to prawie w ogóle basu nie ma a autem trzęsie. Zauważyłem też że strojąc suba w bagażniku bas jest bardzo dobry z obu subow i ten dołożony też gra dobrze a z przodu lipa co dla mnie jest jakaś magia. Pytałem znajomego i tak samo mówi że w bagażniku gra super a z przodu "pukanie w karton". Ma ktoś jakieś propozycje co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz przesuniencie fazowe o 180°

Czyli bieguny suba sa odwrotnie podłączone nieżeli w głośnikach wtedy przeciwdziałaja na siebie głośniki i sub i znoszą swoje działanie względem siebie. Zamiast wszystkie głośninki razem w tą samą stronę "pchać" membramę do przodu jeden pcha a drugi ją ciągnie. Zamień na próbę kable do suba, plus na minus i minus na plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...