Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różnica przełożeń B7 -1,8T ośka 5 biegowa skrzynia a 6 biegowa quattro


Radikalny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na forum nie mogłem się doczytać informacji na temat długości przełożeń w B7 - 1,8T  miedzy skrzynią 5 biegową z napędem na jedną oś a 6 biegową quattro, chodzi  o to że, z dwóch mało wiarygodnych źródeł dowiedziałem się, że w quattro podobno tylko skrócili biegi i 6 bieg jest praktycznie taki sam jak 5 bieg w skrzyni 5 biegowej z napędem na jedną oś

Jestem w trakcie poszukiwań Audi i prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości czy warto walczyć o ten 6 bieg z quattro, dodam że na quattro mi tak nie zależy jak na 6 biegu ponieważ często robię dłuższe trasy

no i doczytałem się że z powodzeniem można wykonać swapa z 5 na 6 biegową skrzynię 

Pozdrawiam  
   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków rzeczywiście tak jest. 6 bieg jest nadbiegiem i różnica w prędkościach nie jest aż tak "ogromna" jak można by się tego spodziewać.
Przełożeń nie podam Ci ale z doświadczenia pamiętam że różnica 200-300 obrotów przy tej samej prędkości. Najlepiej według mnie auto z quattro i wsadzenie skrzyni GVE z 2.0TFSI ma bardzo długie przełożenia na biegach 4/5/6 i z tą skrzynią jeździ się naprawdę przyjemnie w trasy. Ogólnie 1.8T jest bardzo kiepskie na trasy z wyższymi prędkościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ktoś mi powie że nie ma... aha, zajęło mi to 20s szukania

Edytowane przez Talpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...