Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyjąca pompa paliwa


Langista

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, podczas jazdy zaczęła być słyszalna pompa paliwa, słychać wyraźne wycie powyżej 3800 obr./min. Wcześniej żadnych problemów nie było, przedwczoraj sprawdzałem v-max i po tym właśnie (ale też po kilku godzinach) usłyszałem bardzo niepokojące wycie pompy spod kanapy pasażera z prawej strony. Od razu zwolniłem, obroty spadły z 5000 na 4000 i dalej minimalnie wyła, a raczej wydawała dźwięk jakby za głośno pracowała, zwolniłem jeszcze trochę, tj obniżyłem obroty do 3700 i ucichło.. Nie chcę sobie załatwić wtrysków opiłkami padającej pompy, dlatego chciałbym się dowiedzieć na co opłaca się wymienić, od razu na wydajniejszą pompę (lub sam wkład) czy nie wydziwiać i brać to samo co już siedzi..

 

A i filtr paliwa wymieniany rok temu.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj póki jeszcze odpala. Ja czekałem i rano biegłem na autobus do roboty. Wymontowałem cały koszyk i wymieniłem wkład. W pobliskim sklepie motoryzacyjnym dobrali mi wkład. Koszt około 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gacek585 napisał:

Wymieniaj póki jeszcze odpala. Ja czekałem i rano biegłem na autobus do roboty. Wymontowałem cały koszyk i wymieniłem wkład. W pobliskim sklepie motoryzacyjnym dobrali mi wkład. Koszt około 100zł.

A miałeś podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2020 o 09:13, Langista napisał:

 Nie chcę sobie załatwić wtrysków opiłkami padającej pompy, dlatego chciałbym się dowiedzieć na co opłaca się wymienić, od razu na wydajniejszą pompę (lub sam wkład) czy nie wydziwiać i brać to samo co już siedzi..

 

 

Po drodze masz jeszcze filtr paliwa i to nie pompa wtryskowa w dieslu, więc nie martwiłbym się o opiłki, a bardziej o to że nagle zgaśnie albo już nie odpalisz po postoju. W silniku wolnossącym nie ma co wydziwiać z wydajniejszą pompą, poszukaj dobrej jakości zamiennika albo kup oryginał vdo czy tam siemensa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...