Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierownica z łopatkami a skrzynia manualna


Wojtek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam parę pytań.

Chciałbym w mojej b6 zmienić kierownice z czteroramiennej na trzyramienną z b7. Znalazłem fajna kierownicę tylko ta kierownica jest z łopatkami a ja mam skrzynie manualną. Czy będzie z tym jakiś problem ? Czy może kierownice z łopatkami mają inne podłączenia ? 

Także chciałbym się dowiedzieć czy są różne rozmiary kierownicy trójramiennej w b7? Czy była tylko jedna wielkości? Chodzi mi o średnicę kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopatki można zdjąć,. Kierownicę spokojnie zamontujesz, gdybyś chciał się pozbyć łopatek napisz na PW, gdyby pasowały to chętnie odkupię.

W B7 możesz śmiało montować kierownicę z innych modeli na pewno z B8 itp. są tematy na forum jakie kierownicę ludzie montowali u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli łopatki bym ściągnął ( super że jest taka opcja, nie wiedziałem o tym ) to zostanie jakoś ślad po nich ? W sensie będzie to widoczne na kierownicy że kiedyś tam były ?

I bardziej mi chodziło o to czy dam radę zamontować razem z łopatkami, które by nic nie obsługiwały, po prostu by były, czy muszę je ściągać ?

Tak wiem że montowali, ja posiadam w b6 czteroramienną która jest strasznie duża i chodzi mi o to czy ta z b7 trójramienną jest mniejsza ? Czy też taka wielka. Dla porównania w passacie B5 fl trójramienna jest taka fajna malutka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem kierownicę z łopatkami do manuala do mojej a6 c6 . Łopatki nie przeszkadzają w niczym. Ja ich po prostu nie zakodowałem i sterownik nie wie ,że są łopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super. A jest ktoś w stanie mi powiedzieć coś więcej na temat tego czy wszystkie kierownice ( z b7 lub C6 ) są takie duże ? Czy są jakieś które są mniejsze ? Które mają mniejszą średnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno trudno zakodować kierownice z b7 z mulitifunkcją do b6 ? I przy okazji obsługę tempomatu ? Dam radę to zrobić mając vcds lite ?

 

Edytowane przez Wojtek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę, ale warunek to moduł obsługujący kierownicę z B7 czyli taki z końcówką Q i odpowiednią taśma/zwijak. I wtyczka od kabla od poduchy bo w nowszych modułach jest inny kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moduł , taśmę i wtyczkę a także tempomat już kupiłem , tylko będę musiał wymienić i zakodować :) a ma ktoś jakas instrukcję w jaki sposób to zakodować ?

Edytowane przez Wojtek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jest całe info na forum lub na stronie Ross techa cała instrukcja jak dołożyć tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kierownicę sline z a3 8p i z tego co szukałem jest nieco mniejsza i grubsza od innych ale nie potwierdziłem go na 100%. I ma przeszycie z białej i czerwonej nici oraz częściowo pikowaną skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...