Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak reakcji na pedał gazu w trakcie jazdy


Kondi67

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, z racji tego że jestem na wyjeździe i przytrafiła mi się kryzysowa sytuacja, proszę Was o pomoc

Podczas jazdy ze stałą prędkością auto czasami tak jakby "odcinało" spadają obroty, nie reaguje na pedał gazu. Niekiedy obroty spadają do momentu aż auto zgaśnie, a czasami uda się uratować sytuację i auto wraca normalnie do jazdy

Przydarzyło mi się to dzisiaj 3 raz na trasie 150km. Czasami też auto tak jakby "odcina" , nie wiem jak to nazwać. Mimo tego że trzymam pedał gazu, czasami auto zachowuje sie tak, jakbym go na chwile puścił. 

Proszę o rady, brak błędów na kompie.

Dodam, że po ponownym uruchomieniu auta, wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, patrzyłeś jak zachowuje się przepustnica? Czy wszystko jest na swoim miejscu? Na postoju zachowuje się tak samo? Bez różnicy, czy to gaz, czy benzyna?

Edytowane przez Talpa
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Talpa napisał:

Hm, patrzyłeś jak zachowuje się przepustnica? Czy wszystko jest na swoim miejscu? Na postoju zachowuje się tak samo? Bez różnicy, czy to gaz, czy benzyna?

Cześć, dzięki za odpowiedź

Przepustnica mam wrażenie , że pracuje dobrze. Auto na postoju zachowuje sie normalnie, wystepuje to tylko w trakcie jazdy

 

Wyczytałem w necie, że może to byc czujnik stopu . Ale czy w benzyniaku hamulec odcina reakcje na pedał gazu?

Edytowane przez Kondi67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czujnika pedału hamulca miałbyś raczej błąd w abs'ie. 

Aż dziwne, że po takim zachowaniu samochodu żaden błąd w ECU nie zostaje. Czym błędy sprawdzasz? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy się to dzieje to nie zaswieca Ci się kontrolka akumulatora ?? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic a nic, po prostu 0 reakcji na gaz, zadna kontrolka sie nie pali

I po chwili wraca do normy, czesciej tez spadaja obroty i auto gasnie(spadaja tak jakbym puscil gaz, a nie wysprzeglił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie głupie pytanie, kiedy zmieniane były filtry i kolejne ponawiam, to samo jest na gazie i benzynie?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Talpa napisał:

Chyba nie głupie pytanie, kiedy zmieniane były filtry i kolejne ponawiam, to samo jest na gazie i benzynie?

Filtry przed latem, tak - to samo na benzynie i gazie. Stało się nagle
Myślę jeszcze o przepływce, ale czy aż takie objawy może dawać uszkodzony przepływomierz?! Zmieniałem niedawno na inną używkę, ale przejeździłem już dobre 4tysie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się pod komputer i będzie wiadomo, nie mam zamiaru bawić się w wróżenie z fusów. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałem się dzisiaj u elektromechanika
Posprawdzał aż w 3 programach.
Jedyny błąd to błąd sondy lambda bank 1. 

Posprawdzał też resztę podzespołów, pedał stopu i gazu działa prawidłowo, zrobił adaptacje przepustnicy. Mówił, że przepustnica trochę za mało się otwiera, ale nie na tyle aby powodować takie zachowanie.
Jedyne co doradził, to aby zmienić tą sondę, ale nie gwarantował że to jest problemem.
Pytanie - czy sonda może na tyle się uszkodzić i "zawariować" w mieszance , aby doprowadzić aż do odcięcia reakcji na gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gwarantował problemu ale kazał zmienić  xd ... spoko 

Sprawdź sondę co pokazuje sprawdź  LTFT i STFT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...