Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klucz dynamometryczny


hidden22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem sobie klucz dynamometryczny od 2-24 NM. Jest to mój pierwszy klucz i nie mogę rozkminić go za bardzo. Wiem ze 0 musi pokrywać się z pionowa kreska na poziomej kresce np 10 NM żeby otrzymać dany moment. Ale na rękojeści jest skala od 1 do 11 a później zaczyna się skala po przecinku tzn 1.2 1,6 itd. Nie wiem jak nastawić np 9 NM. Mógłby ktoś rozpisać jak dokładnie ustawić dany moment, z góry:hi:

20200902_204605.jpg

20200902_204629.jpg

20200902_204749.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam podane 2 jednostki miary jedna to Nm ta która Cie interesuje a druga to kilogram-siła. Ustawiasz na Nm i je kontrolujesz. 

20200902_213454.jpg

20200902_213625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem tylko chodzi mi o to jak nastawic np na 9 NM bo skala na rekojesci jest od 0 do 1.9. jesli chce 10NM to ustawiam 0 na lini pionowej  przy 10 NM. ale nie wiem jak ustawiac ta skala np na nieparzyste NM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz na pionowej lini najpierw na 8 i na rękojeści na 0. Kręcisz rękojeścią o 10 jednostek. Na rękojeści masz regulacje o 2 Nm małymi krokami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tak zastanawiam się czy klucz nie jest dupnięty. Jeśli ustawie na 0 żeby uzyskać 10 nm np to jest z pól mil po kreska od 10nm a jeśli drugim 0 podkręcę to jest powyżej kreski od 10nm o jakieś pól milimetra. żeby uzyskać równo z linia 10nm to na rękojeści muszę ustawić .10 kreskę i wtedy zgrywa się.

Edytowane przez hidden22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuj cudów od tego klucza. Dobry klucz dynamometryczny kosztuje dość dobry pieniądz, złaszcza te z niskimi zakresami:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spinać, klucze, same z siebie mają odchyłki i za to żeby były jak najmniejsze, najwięcej się płaci żeby był zgodny z ISO, taki FACOM 20-100 NM kosztuje około 1200zł, klasa dokładności +- 2% HAZET podobnie, do domu Expert wystarczy, +-4%, cena z 500zł, 20-100 Nm (to nie jest promocja firmy, żeby nie było), choć jak już to bym brał dwa klucze, do 30 jakiś 1,4" i 0.5" do 150 max 200 Nm. Z ciekawości, Twój bym dał do wzorcowania i zobaczył, co by wyszło :)

Edytowane przez Talpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...