Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Prośba o analizę logów (zawór recyrkulacji)


Tposejdon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowicjuszem i pierwszy raz robie logi ale dość sporo przepatrzyłem na forum wątków o tym i z tego co wyczytałem to chyba mam problem z zaworem recyrkulacji spalin. przy logowaniu grupy 003 zawór powinien sie cyklicznie otwierać i zamykać z tego co wyczytałem na forum to chyba tak nie jest. czy ktoś może skomentować te logi? Dodatkowo mam jeszcze etakie pytanie a mianowicie nie mogę logować grupy 011 w ustawieniach basic setings ( w polach pisz error not found) czy to normalne? na forum pisze ze przy diagnostyce powinno sie logować tą grupę ( sprawdzenie turbiny) ?

c79be4f5b108c250med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. W basic setings logujesz grupę 003 i wtedy zawór pracuje cyklicznie. Brak basic setings oznacza najczęściej niezarejestrowaną wersję Vag'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór recyrkulacji spalin sprawdzamy w 003 Basic Settings. Zaloguj te grupe i zamiesc.

Co do 011 Basic Settings - w Twoim przypadku po prostu sterownik silnika nie obsluguje tej funkcji.

Pewnie masz A4 z początku roku 1997.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiczka jest z końca 97 a czy jest możliwość jakoś o obejść? żeby zbadać Turbo? wieczorkiem zrobię logi z basic setings ale z tego co pamiętam to tez tak było bo sprawdzałem tylko logi gdzieś mi wywiało z kompa.. dziś zrobię jeszcze raz i zamieszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiczka jest z końca 97 a czy jest możliwość jakoś o obejść? żeby zbadać Turbo?

tak ... zrobic komplet logow dynamicznych ... komplet logow statycznych i BS ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki na weekendzie biorę sie poważnie za te logi i prosiłbym o odwiedzenie tego posta w niedługim czasie.. najdalej w niedzielę wieczorkiem je zamieszczę wszystkie jakie uda mi si zrobić bo tak jak pisałem grupa 011 w basic setings wyświetla error :([br]Dopisany: 02 Kwiecień 2009, 20:14_________________________________________________Oto logi narazie statyczne i BS le jutro a najdalej w niedziele zrobie dynamiczne

Logi główne:

fc5056c0d0bad20dmed.jpg

fc64b6c986665008med.jpg

3161e990daf475a1med.jpg

4bae440e4cd60186med.jpg

fa2a127ca4928bcbmed.jpg

9cb55489de1b1deemed.jpg

e0b24dbd9d51c102med.jpg

Logi Basic Setings

b2bca1f7211bc5b9med.jpg

3161e990daf475a1med.jpg

7fdeb37c387f26d4.jpg

80ffc0ea578cca4a.jpg

Było takjak pisałem grupy 011 w basic setings nei mogłem zlogowac bo wyświetliło sie error

Prosze o analize czy ten zawór recylkulacji działa prawidłowo bo na moje oko to si ewogóle nie otwiera. no i jak pozostałem parametry sie prezentują .. jutro postaram sie zamieścić dynamiczne.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy uwagi:

- termostat - lipa albo nie nagrzales dobrze fury... (ja zawsze loguje statyczne po probie dynamicznej)

- EGR - wyglada na zaslepiony lub super brudny

- statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku wymaga regulacji

Tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cześć moich podejrzeń potwierdziłeś podejrzewam coś termostat bo mi temperaturki si nie podobają zbytnio.. autko było dogrzane bo dopiero co z trasy wróciłem wziąłem kompa i zrobiłem logi także dogrzane było:( zaworek tez mi si nie podobał bo nie zmieniały sie cykle w basic setings a co do trzeciej uwagi to jak to wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AUDI z końca 96r. a więc wszystko identycznie jak u Ciebie. W 011 mam ERROR. a w 003BS nic się nie zmienia a więc pewnie tak ma być. Jedynie po włączeniu 004 w BS słychać zmianę w pracy pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do trzeciej uwagi to jak to wyregulować?

Poszukaj w dziale "warsztat" byl odpowiedni tutorial :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś zrobiłem logi dynamiczne :) udało sie zrobić na 4 biego wiec myślę że są bardziej wiarygodne. oto one prosze o analize..

04e83599bc7da42b.jpg

379ef1de6a7a9467.jpg

5846711e8ed014f3.jpg

8ea11088f6ac9996.jpg

7a16b33275c9b6ea.jpg

2834312a25db7a58.jpg

afc83d0c770be7e1.jpg

i takie pytanie mam przy okazji.. czy to normalne ze rano wskaźnik pokazuje więcej paliwa a po zagrzaniu i przejechaniu paru kilometrów jest spory spadek? ( na fisie jest jakies 100...130 km różnicy na paliwoe w baku czy to mozliwe?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja cisnienia doladowania - lux

Wyznaczanie dynamicznego kąta wtrysku - OK

LMM - OK

Auto po "czipsie" - delikatnym ale jednak... :wink4: - jak na moj gust musi lekko poddymiac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli turbo porządku? tylko zawór recyrkulacji do wyczyszczenia? czy możecie coś więcej powiedzieć co do tego chipa? co oznacza ten skrót LMM? autko świeżo sprowadzone z niemieć wiec jeśli juz to wszystko tam robili. pozatym dodam ze jest to wersja delikatnie sportowa fabryczne obniżenie o 2 cm kierownica od RS itd.. no i co z tym paliwem? da si eto jakoś sprawdzić vagiem? może pyania są błache ale od nei dawna sie tym zajmuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LMM - przeplywomierz.

Co chcesz sprawdzac z paliwem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z paliwem jest taka sprawa ze pokazuje mi znacznie więcej rano albo jak wystygnie po przejechaniu kilku kilometrów potrafi ubyć na wskaźniku jedna kreska a na fisie jakieś 140 Km ( a przejechałem 4) jest tak schodzę rano do samochodu sprawdzam fisem pokazuje 300 km do przejechania na paliwie, wskaźnik na drugiej białej kresce po czym wyjeżdżam i po kilku kilometach wskaźnik spada nawet poniżej pierwszej kreski i na fisie już mam jakieś 150 Km a jak postoi to znów mu pryzbędzie jak to sprawdzić co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...