Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie przewody zapłonowe do 1.8t


denismobile13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiej firmy, jaki model przewodów zapłonowych do 1.8t? Nie znalazłem nic sensownego na allegro i innych stronach z częściami. Wgl tego silnika nie wymieniają w opisach. Czy pasują od jakiegoś innego silnika? Jak to wygląda? Może ktoś jakiś link zapodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w tych samochodach występują cewki. Nie ma jako takich przewodów zapłonowych, które można by było wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odpalaniem i podejrzewam, że mogło go coś pogryźć i nie odpala na wszystkich garach. Nie ważne czy zimny, czy ciepły, raz pali na strzała a innym razem muszę go dwa razy kręcić. Wymieniłem już wkład pompy (stary już buczał), wszystkie filtry przy wymianie oleju (włącznie z paliwowym), świecie zostały również wymienione w zeszłym roku na NGK. Jak ostatnio klimę nabijałem to mechanik stwierdził, że było widać łapki po jakieś zwierzynie, stąd też moje podejrzenie o przegryiony/e przewód/ody.

Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już Ci kolega wspomniał powyżej kabli zapłonowych jako takich nie ma w tym silniku tylko cewki bezpośrednio nachodzą na świece (powinieneś to widzieć/zauważyć przy wymianie świec). Nie zmienia to jednak faktu, że wiązka do cewek oczywiście jest podpięta, bo "coś" prąd musi doprowadzić....

A zatem musisz odpiąć tą wiązkę od cewek i organoleptycznie zerknąć na początek czy nie jest gdzieś pokonsumowana przez nieproszonego gościa....

Pod vaga podpinałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...