Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podgrzewane lusterka


7JK8

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co zrobić. Kupiłem se wkłady do A4 B5, kabelki już były w lusterkach lecz nie dochodzi do nich prąd nawet po włączeniu tylnej szyby. Mierzyłem miernikiem i brak prądu. Gdzie szukać podłączenia do prądu grzanych lusterek??

u mnie tez prad nie dochodzil jak mierzylem, po podlaczeniu lusterek wszystko dziala. pozatym grzanie lusterek wlacza sie chyba dopiero ponizej +5st. C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym grzanie lusterek wlacza sie chyba dopiero ponizej +5st. C

wątpię że tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto się zna na prądzie może wytłumaczyć to zjawisko?

Dziś mierzyłem te kabelki i miernik nic nie wykrył..... a nowe wkłady z matami grzewczymi już jadą. Co robić? Panikować bo nie ma na kablach prądu czy luzik, bo po podpięciu i tak zagrzeją? Czy jest jakaś reguła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przed podłączeniem lusterek nic nie było na mierniku na kablach a po podłączeniu grzeją :confused4:

tak jak kolega marcin102 ci napisal ze tez nic nie bylo na mierniku, u mnie tez nic nie bylo, a po podlaczeniu lusterek z matami wszystko dziala. wiec nie masz co panikowac tylko podlacz nowe maty i ciesz sie odparowanymi lusterkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Na początek pochwalę, że fotki z kabelkami w który się wpiąć - bardzo pomocne :good: . U mnie zamontowane miałem w lustrach tylko przepusty, kabelki od szkiełka tylko do pierwszej kości, zaraz w drzwiach, dalej musiałem prowadzić wsio kabelki sam. Masa do zacisków masy ( w oryginale kabelki brązowe, zaciski masy są po obu stronach z przodu koło nóg ), prądzik dokładnie do kabelka ( białego ) z fotek kolegi 7JK8. Ja w biały kabelek wpiąłem się estetyczną "szybkozłączką" która poprostu wbija się w kabelki zębami (w kabelek dający oraz biorący), oraz jednocześnie dzięki swej budowie izoluje połączenie. Jeśli potrzeba to posiadam dużo fotek z danej operacji. Cała akcja powinna zająć ok. 3 godz. ( lub 4 jak mi ) i ze zwykłych luster mamy grzałki. :)

Pozdrawiam.

ca1758174b2ccbeem.jpg

85f127b28454ae68m.jpg

ac378a5505881093m.jpg

169c49bcdef7376am.jpg

539f31b5539952a1m.jpg

c4a97ed769d04cd5m.jpg

3c74e65e712a22d9m.jpg

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po robocie. Już zamontowane i grzeją jak cholera ! Ale niestety muszę rozczarować tych którzy twierdzą że jak mierzą i nie ma prądu to nic, bo podłączysz wkłady i grzeją... :no: ... niestety cudów nie ma ! Jeśli prądu nie ma - to nie ma, i nic tego nie zmieni, nawet silna wiara w powodzenie. Prąd musi być, bo bez niego mata grzewcza to tylko szkiełko z naklejką. Może zdażył się u Was jakiś niesamowity zbieg okoliczności, lub wcześniej nie a jak zamontowałeś matę to zadziałał termostat, lub.... nie wiem co, ale jestem pewien - żeby grzać musi być prąd. Nie 12 V ale jakieś 10,6 - 10,8 się Wam pojawi. Ja miałem zamontowane tylko przepusty z luster do drzwi, dalej już sam musiałem robić instalację. Mam dużo pomocy naukowych - zdjęcia i wiedza organoleptyczna ( bo sam robiłem ). Jeśli coś potrzeba to mówić. Prześlę.

Pozdrawiam. A cha, ja zrobiłem włączanie wraz z tylną szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeje kotleta aby nie robic nowego watku o tym samym. Powiedzcie gdzie sie podlaczyc z lusterkami w a4 b5 po II lifcie, niestety pod bezpiecznik pod kierownica sie nie da, tam mam caly czas napiecie i tym samym lusterka grzeja caly czas, mozecie przyblizyc jak to jest rozwiazane po II lifcie? Ewenetualnie ktoredy idzie kabel do ogrzewanie tylnej szyby, albo ktory to kabel wychodzi z climatronica, wtedy wpialbym sie w niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekowac, dziekowac, mam nadzieje ze na tym kablu jest prad dopiero po wlaczeniu ogrzewania, o to chodzilo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...