Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Concert 2 - Magistrala CAN


Pacyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Czytałem już wiele wątków o multifunkcji w A4 B6, dzięki wam udało mi się ją zamontować bez zakładania nowego tematu, ale jeden problem pozostał.

Żeby lewa rolka działała (kierownica 4-ramienna a4 b8) to trzeba przełożyć piny we wtyczce. 

Ja nie musiałem miałem już wg schematu:

1 masa

2 klakson

3-6 poduszka

8 bodajże 12v od multi

9 komunikacja ( w B8 to się chyba LIN nazywa)

7, 10, 11,12 puste.

Podswietlenie jest, prawa rolka działa, radio i kierownica zakodowane

Rozumiem, że nie mam linii CAN w radiu Concert 2 (A4 b6 2004r)

Czy można jakoś sprawdzić czy jest ten CAN? Czy trzeba wyciągać radio?

Pozdrawiam

*Trzeba czytać do czego dany dział jest: "Manuale - DIY - zrób to sam - W tym dziale znajdziesz poradniki, dzięki którym sam dokonasz napraw lub modyfikacji w swoim aucie." - wątek przeniesiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concert 2 normalnie posiada can. Może się zdarzyć, że nie masz go podłączonego (jeśli masz rds na fisie to znaczy, że masz podłączone). We wtyczce jest to pin CAN-L i CAN-H

Radio Audi concert II - Opis Kabli - Audi A4 B6/B7 - Audi A4 Klub Polska

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, właśnie sprawdzam i RDS jest na fisie. Kurczę nie wiem już co tu nie gra. Czytam dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pacyna napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź, właśnie sprawdzam i RDS jest na fisie. Kurczę nie wiem już co tu nie gra. Czytam dalej ;)

Masz moduł kierownicy z b7,radio tez musi pochodzić z b7 by działało w pełni z kierą.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli radio jednak musi być z końcówką 186D?  Tu na forum pisali, że trzeba piny przełożyć i can mieć i radio nie musi być o tym numerze. Widocznie jednak musi. Moduł mam z litera Q.

Rozwiałeś moje watpliwosci. Dzieki

Trzeba szukać radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdzam, musisz mieć radio z modelu B7 (inny software) i wtedy lewą rolka działa. Nie spodziewaj się po niej cudów jednak :) na radiu przeskoczysz na inną stację, a na CD do kolejnego utworu i tyle. Jak masz moduł BT do telefonu to wtedy MODE wchodzisz do listy kontaktów, a bez modułu BT to nawet nie mam pewności czy MODE coś robi.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MaTeo85 napisał:

bez modułu BT to nawet nie mam pewności czy MODE coś robi.

W b7 tylko do książki tel. W takiej np. A6C6 jest tam kilka funkcji juz uchanych (funkcje telefonu,wybór źródła dźwięku i inne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 to jednak tylko B6, więc fajnie będzie jeśli chociaż stację zmienię;) a tak to wkurza tylko ta rolka. Tyle się naczytałem a o lewej niedziałającej rolce dopiero jak wszystko zmontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...