Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju po dolewce


Szekot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Dolałem dzisiaj do b5ki ANA oleju, bo troche zaczynalo brakowac, ale zachwiała mi się ręka i jest opcja, że go przelałem (możliwe, że wlałem nawet z litr za dużo - dolewałem na ciepłym w pośpiechu, pozatym to moje pierwsze auto, nie linczujcie). Do tej pory nie puszczał oleju i nie zostawiał plam - patrzyłem na to przy każdym postoju, ale dzis po tej dolewce i po przejechaniu kawalka zostawil plame na parkingu. Wrocilem do domu (z 20km), postal jeszcze chwile i nie ciekl, aż w końcu odpaliłem go przed chwilą jeszcze raz i z okolicy prawej strony skrzyni biegów/przegubu cieknie prawie że ciurkiem. Co może być tego przyczyną i ile może kosztować usunięcie tego problemu?

Edytowane przez Szekot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz dokładnie skąd cieknie bo z prawej strony to tak nie bardzo jest możliwość chyba, podejrzewam więc że podałeś strony tak jak stałeś przodem do auta. A tam już jest sporo miejsc z pod których może ciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie jeśli po dolewce zaczyna znaczyć teren, wywala gdzieś uszczelniacz i zaczyna się zabawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2020 o 08:22, golfagn napisał:

Co bagnet wskazuje? 

Bagnet pokazuje to, co powinien pokazywać, jest w 2/3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2020 o 08:36, Pieterb napisał:

Zobacz dokładnie skąd cieknie bo z prawej strony to tak nie bardzo jest możliwość chyba, podejrzewam więc że podałeś strony tak jak stałeś przodem do auta. A tam już jest sporo miejsc z pod których może ciec.

Z prawej strony jak siedzę w aucie, po stronie pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale to już musisz sam kolego obejrzeć bo nikt za Ciebie tego nie zrobi. Nie znam za bardzo ana ale znając silniki audi to tam z tej strony nic nie ma - żadnego osprzętu spod którego by mogło ciec. Jedynie spod uszczelek: miski, pokrywy zaworów, głowicy lub pęknięty blok ale nie wiem też czy ciekło by Ci tam tak ciurkiem jak piszesz, bo to raczej mało prawdopodobne. Możliwe jest że jednak cieknie z drugiej strony ale ponieważ silnik jest pod lekkim przechyleniem wsio ścieka właśnie na drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...