Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Dziwna praca lewarka


ferdek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam małe pytanko,a więc do dzisiaj skrzynia pracowała super,biegi praktycznie wskakiwały same wystarczyło delikatnie pchnąć na luz także,lewarek pracował sprężyście,a dzisiaj zauważyłem że tego juz nie ma,nawet na luzie jak przesuwam na boki to lewarek zostaje,a wcześniej wracał na swoje miejsce czyli na środek.Wy też tak macie?

co może być przyczyną? :mysli: to normalny objaw przy zmianie temperatury?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura nie ma tu nic do rzeczy praktycznie obudowa mechanizmu zmiany biegów jest osłonięta od warunków pogodowych, dźwignia w pozycji "neutralnej" powinna znajdować się miedzy pozycją 3-4. A co się dzieje kiedy wciskasz lewarek?

Ściągnij mieszek i zobacz czy aby coś na "przegubie kulowym" nie blokuje.

Kiedyś u mojego ojca w Mercedesie 124 dźwignia zmiany biegów też nie wracała na miejsce, to mechanik wszedł pod samochód i przesmarował "popychacze" czy jak to się nazywa zwykłym Wd 40 i pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedż :hi: jak będę gdzieś na kanale to psiknę Wd 40 bo w moim odczuciu to tak jakby brakło ciut smarowania,aha trzeba coś odkręcać aby dostać się do tych ''popychaczy''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe pytanko,a więc do dzisiaj skrzynia pracowała super,biegi praktycznie wskakiwały same wystarczyło delikatnie pchnąć na luz także,lewarek pracował sprężyście,a dzisiaj zauważyłem że tego juz nie ma,nawet na luzie jak przesuwam na boki to lewarek zostaje,a wcześniej wracał na swoje miejsce czyli na środek.Wy też tak macie?

co może być przyczyną? :mysli: to normalny objaw przy zmianie temperatury?

pozdrawiam

miałem tak wczoraj... dziś już ok :>

pewnie coś ze smarowaniem... w naszych autkach te prowadnice są nieciekawe - w zimę nawet zamarzają (był temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak wczoraj... dziś już ok :>

pewnie coś ze smarowaniem... w naszych autkach te prowadnice są nieciekawe - w zimę nawet zamarzają (był temat)

to zostało mi czekac do jutra :wink4:

tylko trochę dziwne bo akurat dzisiaj po raz pierwszy odkąd posiadam auto było ciepło :gwizdanie:

dzisiaj już ok. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

104tys.najechane jak na razie,po dłuższej obserwacji jest tak,rano wszystko w porządku pojeżdżę z godzinkę i lewarek chodzi inaczej :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest sprawa docisku:

stoję na skrzyżowaniu... jedynka nie chce wejść bo jest "gumowy" opór więc wciskam trójkę i zaraz potem jedynkę bez problemu (wszystkie próby na tym samym wciśniętym sprzęgle - noga nie ruszana)

więc raczej cięgna... zresztą LukaszR pisał gdzieś że wymieniał i jest OK

PS: przebieg 170tyś...

Ferdek77 a gdzie Ty taką perełkę dorwałeś? (o przebieg mi chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłem po nią w niemcowni :gwizdanie: w Asslar Werdorf

jeśli sprawdzony to gratuluję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzony dzięki,ale parę miesięcy szukałem mobile.de już śniło mi się po nocach :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z biegami. Czasem nie mogę wstecznego wrzucić ale wrzucę na 1 i odrazu na R to wskakuje bez problemu. Przebieg to 190 tys. Ogólnie to biegi jakoś ciężko wchodzą. Jak wygląda sprawa z tymi prowadnicami cenowo?? A może wystarczy przesmarować albo wyregulować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem panowie taki sam problem z lewarkiem. Była zima - blokowało mi biegi a jałowym, zależnie od tego w jakim położeniu go zostawiłem: dałem na luzie w lewo - został po lewej itd. Nie wiem dlaczego, ale jak temperatura się podniosła, to takie ustrojstwo nie mijało. Dodam, że jeździłem na zimówkach i kołach 15".

I teraz najdziwniejsze: zmieniłem koła na 16" ori, na których jeździłem wcześniej jak było ciepło i pomimo tych samych warunków jazdy, temperatury, itp, problem zniknął :wallbash: Wcześniej na zimówkach robiłem trasę Legnica-Wrocław i na miejscu był problem wbić bieg. Po zmianie nic takiego już nie wystąpiło.... :kwasny: Dziwne jak cholera, ale jak kupiłem auto to też ie było żadnego problemu (jedynie na zimówkach i kołach 15"). Totalny bezsens, bo mechanicy sprawdzali cięgna i wszystko jest ok.....

Szczerze mówiąć, kończyłem samochodówkę i nie kojarzę, żeby jedno miało jakiś wpływa na drugie :>, więc, że tak powiem "głupi jestem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej związku nie widzę... mam 2 komplety 16" alusów z letnimi i zimówkami 205/55/16 więc różnica jest tylko w oporach toczenia... a parę dni z "zostającym" lewarkiem miałem... ale minęło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

104tys.najechane jak na razie,po dłuższej obserwacji jest tak,rano wszystko w porządku pojeżdżę z godzinkę i lewarek chodzi inaczej :mysli:

k.... mam to samo na zimno spoko , zagrzeje sie to jakby kija w gęstą smołę wszadzić . Jaky sie coś pod wpływem temp. rozszerzało . plis help mi bo już nie wiem ococho :confused4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

104tys.najechane jak na razie,po dłuższej obserwacji jest tak,rano wszystko w porządku pojeżdżę z godzinkę i lewarek chodzi inaczej :mysli:

k.... mam to samo na zimno spoko , zagrzeje sie to jakby kija w gęstą smołę wszadzić . Jaky sie coś pod wpływem temp. rozszerzało . plis help mi bo już nie wiem ococho :confused4:

dowiadywałem się u kolegi LUKASZR i powiedział że to kwestia cięgien między skrzynią a lewarkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...