Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakłócenia czujników parkowania przez żarówki led canbus we wstecznych światłach


Esefen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Po zamontowaniu żarówek takich jak poniżej, albo w zasadzie jakichkolwiek z canbusem do świateł wstecznych czujniki parkowania szaleją, cały czas piszczą. Czujniki dokładane, typowy set z allegro. Czy ktoś podpowie jak mogę to rozwiązać, zalezy mi na ledach gdyż mam przyciemnione lampy, a pod blokiem ciemno więc po zmroku mało co widać z tyłu 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 23,84 zł - P21W 144 led smd 4014 BA15S canbus 1156 WSTECZNY...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  " żarówkach " led są prawdopodobnie przetwornice które emitują zakłócenia elektromagnetyczne , a te " słyszy " układ czujników parkowania :decayed:

Jakość jednego i drugiego słaba i taki efekt :hi:

Jeżeli układ czujników parkowania zasilany jest bezpośrednio ze świateł wstecznych to zakłócenia mogą się przedostawać po zasilaniu, może jakiś filtr R C na zasilaniu PDC by pomógł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Myślę, że lepsze żarówki tutaj sprawę załatwią. Zamawiam teraz od promotor light devices. Centralka czujników zasilana z przewodu wstecznego lewej lampy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz zasilanie czujników pod drugi akumulator ( nie musi być duży , od UPS-a wystarczy ) i przetestuj czy zakłócenia nadal występują :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał:

@piotrsob1 myślisz, że może mieć to związek z diagnozą żarówek? Też o tym myślałem:eusathink:

Jeżeli żarówki od wstecznego są testowane to może to mieć związek z tymi zakłóceniami ...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...