Skocz do zawartości
IGNOROWANY

O doposażenie pytań kilka


PanMotorniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem wspaniałej A4 B5 w dieslu. Pomimo tego, że auto ma na karku już 23 lata w jego wnętrzu zupełnie tego nie czuć - przeczytałem kilka wątków na tym forum (niestety często są to tematy sprzed wielu lat i sporo załączników wygasła i ciężko powoli dojść do ładu o co chodzi) i zbudowałem swój obraz modyfikacji jakie chciałbym przeprowadzić w moim aucie. Liczę na to, że ktoś z Was być może to przerabiał lub dysponuje wiedzą większą ode mnie i pomoże mi rozjaśnić temat. Pacjentka to A4 B5 Avant wyprodukowana w 1997 roku, silnik AFN, skrzynia DHF. Na naklejce w bagażniku widnieje typ 8D5 0Y4. Co chciałbym zrobić:
- wymiana liczników (obecnie są założone UK-NSI i to nie działa jak powinno, ktoś tu coś narzeźbił), chciałbym założyć liczniki z FIS. Czytałem tu na forum i wiem już, że do tego oczywiście potrzeba manetki i wiązki, jednakże mam pytanie o to czy jesteście w stanie podpowiedzieć jakie dokładnie zegary powinienem znaleźć, czy szukać odpowiedniego oznaczenia czy po prostu ma być FIS, zegary do diesla i resztą się w gruncie rzeczy nie przejmować. Mam pełną świadomość, że cały proces jest opisany w odpowiednim temacie jednak na to pytanie nie do końca znalazłem odpowiedź;
- elektrykę tylnych szyb - tu jak rozumiem wystarczy znaleźć dawcę (mechanizmy, przełączniki i wiązka);
- podgrzewanie przednich foteli - chciałbym spróbować doposażyć auto w grzane stołki, jednak nie mam pojęcia (choć czytałem odpowiedni temat to nie znalazłem odpowiedzi) gdzie powinny znaleźć się przełączniki i jak one wyglądają.

Przy okazji chciałbym też zapytać o to czy wieloklin kierownicy różni się między przedlitem a poliftami? Zastanawiam się nad zmianą kierownicy jednak wolę się upewnić, żeby nie było niespodzianki.

To chyba wszystko, z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...