Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie silnika przy odpalaniu


Przemek91

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam problem przy odpalenia silnika, obroty falują, pojawiają się stuki z silnika( jakby nie spalał mieszkanki?). Świece wymienialem i sytuacja sie nie poprawiła. Jesli chodzi o bledy to mam tylko blad z sondy lambda o za ubogiej i za bogatej mieszance.
Sytuacja wystepuja tylko i wylacznie na zimnym silniku i po jakis 10-15 sekundach ustaje, jak bylo cieplej to mniej to trwalo, teraz przy zimnych porankach dluzej. Ostatnio zorientowalem, ze odma pekla przy samym laczniku, na razie pokleilem ja szczelnie tasma bo nie bylo czasu wymienic ale nie sadze zeby to byla przyczyna.

Ma ktos pomysly co to moze byc? Bo juz przestudiowalem pol internetow i nie mam pojecia co moze byc przyczyna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby nie chodził na wszystkie cylindry. Wywal te valtekopodobne wtryskiwacze. Błędy od mieszanki pewnie przez spartaczone lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie inne posty bo na tym forum w połowie tematów są odpowiedzi na druga połowę bolączek. Szczelnośc do sprawdzenia i oczywiście wszystko dzieje się na PB ?? 

Standardowo jak mantrę będę powtarzać że do sprawdzenia korekty o ile sonda jeszcze żyje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przem8 tak, jakby nie palil na wszystkie gary, ale oprocz takiego dziwnego zachowania przy odpalaniu za kazdym razem nic wiecej sie nie dzieje, mozna przejechac 1000km i nie ma zadnych problemow ani na PB ani na gazie. Bledy byly jeszcze za czasow bez instalacji LPG.

@DarekS4 tak, na PB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...