Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Pęknięta przednia sprężyna


retroav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Od kilku dni coś mi stukało w zawieszeniu , podjechałem do mechanika okazało się że pękła mi spręzyna z przodu od strony kierowcy może na pół długości okręgu.objaw jest tylko taki że auto z jednej strony niżej siedzi , zrobiłem tak oczywiście nie wiedząc o spręzynie może ze 200 km mogło coś dodatkowo polecieć?

Czy firma K+S to dobry wybór na przód?kolor czarny spręzyny z kropką zieloną i czarno tj fabryczne zawieszenie ?Felgi mam 15" auto stoi normalnie tzn dość wysoko.

Czy przy wymianie spręzyn powinno wymienić się jakieś elementy gumowe na których spręzyna siedzi o ile takowe są??

Z góry dzieki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też pękła prawa przednia sprężyna ale miałem dylemat co kupić czy dwie nowe zamienniki czy dwie używki ale wybrałem używki tylko musza być z jednego samochodu .Tylko muszą być takie same kolory jak w twoich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź jakąś dziurkę w jezdni ustaw się tak że niby w nią wpadłeś i zród zdjęcie. Niech płacą z ubezpieczenia miasta (zamiast poprawić nasze drogi to oni ubezpieczyli się, więc skoro tak to niech płacą).

Jedź do ASO oni wystawią fakturkę do ubezpieczyciela i będziesz miał ori, mało tego powinni Ci wymienić wszystko co już jest na wykończeniu, a za wszystko zapłaci urząd miasta.

W Łodzi już tak nie raz robiłem i nigdy nie robili mi problemu (może dlatego że koszty były do 1000 zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak samo w zeszlym roku pekly obydwie sprezyny w ciagu tygodnia :gwizdanie: i tak juz zostalo autko poszlo troszke z przodu w dol ale ogolnie jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jka mi pekła lewa zalozyłem oczywiscie orginały uzywane identyczne 50 zł sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też pękła lewa,założyłem 2 używki i przy okazji wymieniłem 2 dolne wahacze bo wydawały mi sie podejrzane.Jeśli nic nie stuka i amorek ma dobrą osłonę to można zakładać samą sprężynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możecie polecić w kowcie do np 300zł za kpl?[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2009, 09:11_________________________________________________wkradł się mały błąd chodzi mi o sprężyny K+F oczywiście ,

hehe od razu coś mi nie pasowało ale nie wnikałem :mysli:

U mnie też kiedyś pękła jedna ze sprężyn i po krótkiej historii z K+F kupiłem używki i teraz jest git :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co z tymi kf sa wyzsze id orginalu?w sumie to w sklepach

polecali mi wlasnie te ewent firmy cs ktora jak sie okazalo po przeczytaniu paru opinni robi

twardsze i krotsze tak wiec odpada , moze wypowie sie ktos jeszcze co siedzi w temacie , diodam

ze sprawa jest pilna bo nie chce tak jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrrr , okazało się że zawiechę mam fabryczną 1BE dobrze że nie kupiłem tych KF bo masakra by była.

Może mi ktoć podać konkretne modele sprężyn które będą pasowały u mnie , a może orginalne używane??

Autem pojeżdze może ze 2 lata jeszcze...

Pozdro[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2009, 20:49_________________________________________________Fuck , kupiłem zamienniki CS germany niby obniżające 20mm dałem auto na warsztat rozkrecili mi zawiechę i okazało się ze spręzyna CS jest wyższa o 2-3cm :wallbash: , oczywiście założyłem stare i tak jeżdzę sobie....W aso za ori spręzyny 1BE liczą sobie 340zł szt. kupić używane graniczy chyba z cudem i teraz moje pytanie czy spreżyny by podeszły z np B6 lub B7 do mojej B5?

Ewentualnie czy te sprężyny http://www.allegro.pl/item613093020_sprezyny_przod_eibach_audi_a4_b5_vw_passat_b5.html nie będą dużom twardsze od orginału 1BE?

Ma ktoś może informację o wysokości w cm orginalnej spręzyny 1BE ?nie chciałbym się znowy nadziać na jakaś mine i wolę zmierzyć przed zakupem :naughty:[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2009, 11:15_________________________________________________NIkt się nie wypowie na temat tych sprężyn z aukcji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też pękła przednia prawa stara sprężyna (była od nowości) u mechanika prawdopodobnie gdy upuszczał podnośnik i słyszeliśmy odgłos pęknięcia, było to 2 miesiące temu i zaraz musiałem kupić 2 sprężyny na przód, chyba nikt normalny nie wymieniałby tylko z prawej strony z której była pęknięta, ponieważ auto nie równo by stało i jeszcze coś ale nie pamiętam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...