Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nowy poziom termoizolacji w A4 B7 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie ,ja z układami wydechowymi bawię się dosyć mocno ,ostatnio zgłębiam temat ,termoizolacji ,najnowsze trendy to coś co przedstawię wam na fotkach niżej .

 

Ja na razie testuje to  "na sobie"

 

Ale plus tego rozwiązania jest taki ,że izoluje to znaczniej lepiej niż bandaż , nie nasiąka olejem ,jak  bandaż, co z koleii zmniejsza ryzyko ,zapłonu pod maską ...

 

minusem natomiast jest na pewno cena tego rozwiązania ....

 

niżej wstawiam fotki .

 

pierwsza to owinięty sportowy katalizator ,tylko sama blaszka (w celach testowych sprzętu ,jaki zakupiłem) 

foto numer dwa to już akcja ,gdzie okładam muszle gorącą od turbosprężarki ,tym razem pod spodem jest warstwa ,maty izolacyjnej z włókna odpornego na wysokie temperatury .

 

 

zachęcam do dyskusji !!!!!  

Opublikowano
  • Autor

IMG_20201021_130657.jpg

 

IMG_20201029_095832.jpg

 

a tutaj dobra fotografia ,z tego typu rozwiązaniem.

123913860_3534189319936248_7830526823625329569_o.jpg

Opublikowano

JEst to super rozwiązanie i robiłem w tym już 3 kolektory. 

 

Co do bandaża i jego nasiąkliwością olejem to nie do końca tak jest bo jeżeli nawet ci nasiąknie olejem to normalnie go płukasz chemią z wodą. Odpalasz furę i wygrzewasz. Po kilku godzina co się miało wypalić to się wypali a bandaż po pewnym czasie robi się jak skorupa. To się tyczy dobrych markowych bandaży. Przerobiłem temat w motorsporcie. Łącznie z zapłonem bandaża ;)

 

Co do Thermo schielda jest to za***iste rozwiązanie i już dawno praktykowany. W PL dosyć świerzy i praktykowany w projktach za grube bańki z racji ceny. 

 

Co do cen trochę znam stawki w PL ... czy są przesadzone ... jeżeli jest to zrobione dobrze to moim zdaniem warto. Natomiast znam też stawki za położenie ceramiki na kolektor i nie polecam nikomu. jest to drogie i nie tak efektowne jak thermo shield a różnica miedzy dwoma jest mała i lepiej dopłacić i mieć konkret. 

Opublikowano
  • Autor
14 minut temu, DarekS4 napisał:

JEst to super rozwiązanie i robiłem w tym już 3 kolektory. 

 

Co do bandaża i jego nasiąkliwością olejem to nie do końca tak jest bo jeżeli nawet ci nasiąknie olejem to normalnie go płukasz chemią z wodą. Odpalasz furę i wygrzewasz. Po kilku godzina co się miało wypalić to się wypali a bandaż po pewnym czasie robi się jak skorupa. To się tyczy dobrych markowych bandaży. Przerobiłem temat w motorsporcie. Łącznie z zapłonem bandaża ;)

 

Co do Thermo schielda jest to za***iste rozwiązanie i już dawno praktykowany. W PL dosyć świerzy i praktykowany w projktach za grube bańki z racji ceny. 

 

Co do cen trochę znam stawki w PL ... czy są przesadzone ... jeżeli jest to zrobione dobrze to moim zdaniem warto. Natomiast znam też stawki za położenie ceramiki na kolektor i nie polecam nikomu. jest to drogie i nie tak efektowne jak thermo shield a różnica miedzy dwoma jest mała i lepiej dopłacić i mieć konkret. 

co do ceramiki to jest to bardzo cenna uwaga ,bo znajomy mial zamiar robic kolektor w ceramike ,ale skoro temat jest juz sprawdzony ,to przekaże ta informacje dalej . 

 

co do bandarza ,to wiadomo ,ze mało kto stosuje markowe bandarze ,to co opisales wyzej ,pewnie sie sprzwdza ,ale ,co w przypadku ,gdy pojawi sie wyciek oleju ,w trakcie trasy ,gdzie poprostu sobie jedziesz i ,gdzies tam leci ,na bandaz ????  czytałem niestety ,na kilku forach ,że wlasnie przez taki wyciek auto potrafiło sie zapalić .

Opublikowano

Jeżeli jest to bandaż z ryżu to może się tka zdarzyć ze się podpali to racja 

Opublikowano

Trochę niezręcznie mi się wypowiadać bo jestem tu od niedawna ale podobny temat czytałem już tutaj na forum. Sam montowałem niedawno bandaże nie dlatego, że są lepsze tylko dlatego, że nie wiedziałem gdzie i jak pchnąć temat innych rozwiązań. Absolutnie nie neguję rozwiązania ze zdjęć ale wydaje mi się, że takie podkreślanie palności bandaży jest podobne do proponowania ludziom noszenia kasków zamiast czapek no bo w każdej chwili może coś nam zlecieć na głowę. Bandaże to rozwiązanie może i troszkę gorsze, na pewno tańsze ale nie nazwałbym ich niebezpiecznymi.

Opublikowano
  • Autor

Nikt tutaj nie nazywa ,rozwiązania ,bandaży ,niebezpiecznymi ,bo wiadomo że stosowane jest to od dawna i odsetek ,spalenia auta ,jest znikomy . Nie mniej jednak ,jest to fakt  !!!  

 

Każdy kto buduje sobie auto ,zastosuje rozwiązanie ,wedle swoich możliwości finansowych ,ale fajnie ,że jest ta dyskusja ,bo wychodzi na to ,że w jednym temacie ,będziemy mieli ,opisane plusy i minusy ,każdego z rozwiązań ! 

Edytowane przez bartez80

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

Temat trochę ucichł .... przez ten czas trochę się temat tych termoschieldów rozwiną . JEst też spooro ludzi już co to robi. 

Technika nie skomplikowana wszystkie materiały kupujecie bez problemów. Masz migomat to dokupujesz specjalną końcówkę i możesz zgrzewać sam. 

Dla mnie nr.1 na rynku i top 1. nie poszedłbym już w bandaż. 

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam, odgrzewam. A CO Panowie powiecie o nałożeniu schielda na bandaż nie markowy ?

Opublikowano

Ale po co? To jak nakładać dwie opony na jedną felgę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.