Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wyświetlacz temperatury w liczniku przekłamuje


jarek3251

Rekomendowane odpowiedzi

witam pany mam problem pisałem już trochę o tym na stronie gdzie jest instrukcja jak założyć owy licznik do zegarów ale teraz pisze oficjalnie posta do wszystkich założyłem otóż sobie jakis czas temu wyświetlacz temperatury zewnętrznej w liczniku wszystko zgodnie z opisem jak na forum miałem tylko wcześniej czujnik temperatury od hondy z klimy i były przekłamania i to duże sięgające 10-15 *C dzisiaj założyłem ogi używany czujnik i co... i jest kur.a to samo jak ktoś wie dlaczego stawiam mu browara najmniej muszę dodać ze kombinowałem różnie myślałem ze może za długi kabel albo cos ale po podpięciu praktycznie pod sam wskaźnik nic z tego teraz umyłem auto na dworze w cieniu mam 17*C a on mi pokazał -5*C to nie jest normalne poradźcie mi coś

aha jeszcze jedno mam taki miernik którym można ampery i takie bajery mierzyć i w ty *C podłączyłem miernik pod czujnik tep. powietrza i pokazał 16*C wiec ok wychodzi ze coś z wyświetlaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez czytałem tego posta jak to zalożyć i tak zrobiłem jak tam kolegowie pisali i wszystko działa... w oryginale powinien być jeden czujnik [jeśli jest klima a jak jej nie ma to nie wiem] i pod niego się podłączasz w kostce B pin 1 przy panelu klimatronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam klimy wiec kupiłem czujnik reszta jak napisane plus masa i sygnał na czujnik drugi zaś kabel z czujnika na masę auta i powinno chodzić a nie chodzi właśnie byłem w aucie i temp. -5*c a faktycznie było grubo ponad 10 na plusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam klimy wiec kupiłem czujnik reszta jak napisane plus masa i sygnał na czujnik drugi zaś kabel z czujnika na masę auta i powinno chodzić a nie chodzi właśnie byłem w aucie i temp. -5*c a faktycznie było grubo ponad 10 na plusie

a jaki masz wyswietlacz ile pinow z tylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wyświetlacz walnięty, bo innaczej tego wytłumaczyć nie można, ja wpiołem sie pod panel klimy i jest różnica 1st na kliamtroniku na kanale 55 pokazuje mi o 1 st wiecej zawsze, pozatym ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem czujnik temperatury zewnętrznej pokazuje za dużo około 4*C.Jak ktoś wie jak to skalibrować to czekam zniecierpliwiony na opis,dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego sie nie kalibruje :)

Jest opcja że pokazuje ci farenheity :)

Ale to mało prawdopodobne.

Sprawdź rezystancję przy wyswietlaczu.

Szkoda że nie można tu fotek wklejać. Pokazałbym ci zależność charakterystyki rezystancji od temp.

20 celsjuszy to 1250 omów

10 celsjuszy to 1995 omów,

0 celsjuszy to 3228 omów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wklejać fotki - tu masz instrukcje

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t27936.0.html;highlight=jak+wkleja%C4%87+zdj%C4%99cia

na farenhaity to troche mało, musiałoby zawyżać conajmniej o 32 st. F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyświetlacz z licznika anglika to tam są ferenhajty??????????????? i jak to przerobić???????????[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2009, 08:11_________________________________________________z tą rezystancja to chyba tylko czujnik można sprawdzić w taki sposób????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wyświetlacze są oryginalnie sterowane z klimatronika. Jak w klimatroniku zmienisz jednostki to na zegarach też sie zmienia.

Podłacz potencjometr około 10 kiloomów i kręc nim. temperatura powinna się zmieniać.

Pamiętaj jednak ze te wyswietlacze mają zwłokę i trzeba odczekać czasem nawet kilka minut zanim pokaże prawdę.

Wiem jak wklejać fotki, ale admin tego forum mógłby umozliwić wrzucanie załaczników np. do 50kb.

Nie mam czasu na bieganie po stronach, rejestrowanie się i linkowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wyświetlacze są oryginalnie sterowane z klimatronika. Jak w klimatroniku zmienisz jednostki to na zegarach też sie zmienia.

Podłacz potencjometr około 10 kiloomów i kręc nim. temperatura powinna się zmieniać.

Pamiętaj jednak ze te wyswietlacze mają zwłokę i trzeba odczekać czasem nawet kilka minut zanim pokaże prawdę.

Wiem jak wklejać fotki, ale admin tego forum mógłby umozliwić wrzucanie załaczników np. do 50kb.

Nie mam czasu na bieganie po stronach, rejestrowanie się i linkowanie...

powiedz kolego jak i gdzie wpiąć ten potencjometr to może uda mi sie to zrobić i ustawie sobie w ten sposób temperaturę wkońcu błagam :notworthy: :notworthy:[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2009, 19:09_________________________________________________aha ja nie mam klimatronika to i tym sterować nie moge a pozatym zeby to wysterować pewnie trzeba sie jeszcze pod któryś pin wpiąć do tego wyświetlacza i pod vaga zeby wyswietlacz jakos widział/?????????????[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2009, 19:10_________________________________________________chyba mi nie pomoże nikt

[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2009, 20:31_________________________________________________właśnie wpinałem sie z potencjometrem tylko ze pisało na nim 330k na rózne( bo niewiem jak sie to wpina) sposoby do kabla od czujnika do wyśw. i bez żadnych efektów w ogóle nie reagował wyświetlacz cały czas temp -6*C juz nie wiem co zrobić :wallbash: jak to wysterować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisano : wstaw potencjometr 4,7 k, wskazania termometru powinny sie zmieniac, tylko dobrze podłącz. Jak nie bedzie reakcji to może być walniety termometr, nie wyswietlacz, przecież on działa :kwasny: pokazuje -5 .....pokazuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisano : wstaw potencjometr 4,7 k, wskazania termometru powinny sie zmieniac, tylko dobrze podłącz. Jak nie bedzie reakcji to może być walniety termometr, nie wyswietlacz, przecież on działa :kwasny: pokazuje -5 .....pokazuje. :)

tylko dobrze podłącz znaczy jak????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wstawiłem miedzy czujnik a wyświetlacz potencjometr 20 k ohm i było by juz dobrze gdyby nie działanie w drugim kierunku tz. jesli czujnik mieł 4ohm i wpiołem na minimum potencjomet tz. 4ohmy to pokazywał -3 *C ale jesli zwiekszyłem o 20 ohm czyli było 24ohm na max potencjometr to temperatura -35*C i teraz pytanie czym zmienić nominalne nprzykład w danym momencie omowosc czujnika jak w tym przypadku 4ohm???bo potencjometrem chyba tego nie da sie bo jeśli sie weżnie na min. potencjometr to jest wartość oryginalna a jak na max to zaniża jeszcze bardziej wiec muszę Ohmy zmniejszać żeby temperaturę zwiększyć ale jak to zrobić????co wstawić miedzy czujnik???? mam nadzieje ze mnie zrozumiecie o co chodzi???? zaraz rozbiore wyświetlacz zobacze co tam sie dzieje jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...