Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czujnik G47 - Błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, a4 b6 1.8 t bfb 03r

Posiadam problem z czujnikiem lewym przednim ABS.

Odkąd wymieniłem 4x dolne wahacze przód + 2x prawy górny i zrobiłem zbieżność, nawiedza mnie sporadycznie błąd czujnika powyżej.

Błąd daje się skasować lecz po jakimś czasie powraca z nikąd i nie ma na to zasady kiedy, np potrafi wyskoczyć stojąc w miejscu przez dłuższym czas na przekręconym zapłonie(auto zgaszone stojące w miejscu).

Oczywiście wyłączenie i włączenie zapłonu usuwa błąd widoczny na desce. 

Zmieniłem czujnik na nowy i błąd dalej wyskakuje. Zamierzam niebawem wymienić koronkę ABS w piaście jeśli problem nie ustąpi.

Szukam jakiejś mądrej rady, jeśli ktoś przerabiał podobny temat .

Pozdrawiam

Edytowane przez Mgxv2

Opublikowano

Dobrze by było gdybyś podał dokładną treść zawartego błędu bo są różne błędy czujników ABS. 

Opublikowano
  • Autor

00283 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Left (G47)

30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

Opublikowano

Tak jak podaje kod błędu, coś jest uszkodzone w lewym przednim kole, może to być uszkodzony czujnik lub okablowanie do czujnika, do sprawdzenia kostka, ewentualnie jeszcze może być uszkodzony pierścień 

Opublikowano

1. Co za czujnik tam włożyłeś? Oryginalny czy jakiś tani zamiennik?

2. Błąd świadczy o zwarciu lub przerwie do +. Sprawdzałeś kable czy mają zwarcie lub przejście?

 

Opublikowano
  • Autor

Czujnik Delphi Kod: SS20197, za około 60zł. 

Kable od strony czujnika raczej nie mogą mieć zwarcia ze względu na to iż są nowe. Bo kupiłem czujnik z wiązką. Chyba że gdzie za nadkolem za kostką.

Najdziwniejsze jest dla mnie to że problem zaczął się dopiero pojawiać po zmianie zawiechy, czujnik wczoraj wymieniłem. 

A co do koronki, to wyczytałem że ponoć jeśli była by jej wina to by problem głównie pojawiał się podczas jazdy. 

A tutaj wystarczy że postoje czasem na przekręconym zapłonie 5min i błędy wyskakują.

Edytowane przez Mgxv2

Opublikowano
  • Autor

Kolejną sprawą jest to że ten czujnik generuje tylko błąd teraz jak stoję w miejscu.

Podczas jazdy nigdy mi nie wyskoczyl, zawsze tylko jak się gdzieś zatrzymam to też i tak jest loteria bo raz wyskoczy a raz nie. 

 

Tak więc, nie wiem co może mieć wpływ na ten błąd.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Okazało się że problem ustąpił dopiero po wymianie sterownika ABS na drugi.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.