Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciszenie wydechu


Michal2021

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem A4 B6 1.8t 163. Problem dotyczy wydechu, założyłem końcowe WMR40CX1 FI 90 OWAL i wywaliłem też środkowy i strasznie buczy w środku auta i moje pytanie czy wspawanie starego środkowego wydechu będzie dobrym pomysłem czy wspawać jakiś przelotowy srodkowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można taki wieś tuning odwalić bez żadnego namysłu :facepalm: Sam to robiłeś? Jak jakiś mechanior Ci to składał to brawa dla niego, że nawet nie wspomniał o tym, że to będzie ryczeć jak madki bez 500+. Wstaw stary tłumik środkowy a na pewno będziesz mieścić się w normach emisji hałasu, bo teraz na bank każdy myśli, że jeździsz z wydechem do katalizatora, a dalej idzie atrapa. 

Z ciekawości, wrzuć zdjęcie tego arcydzieła..

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Michal2021 napisał:

Tak mechanik to robił a tłumiki kupiłem już razem z samochodem fote mogę podesłać jutro 

 

Fabryczny sprawny wydech jest najbardziej cichą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Michal2021 napisał:

Ogólnie to rozchodzi się o to że wewnątrz auta jest za głośno. Wydech na zewnątrz brzmi spoko. 

 

Fabryczny wydech jest wyliczony pod dany motor,wszelkie ingerencje i modyfikacje psują balans co skutkuje różnymi rezonansami,hałasami ,pierdzeniem ,strzelaniem i innymi efektami. W poprzednim aucie już to przerabiałem. Obecnie mam ciszę jak makiem zasiał bo trzymam się fabrycznych rozwiązań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie poprzedni właściciel zmienił końcowe tłumiki na jakieś firmy z nierdzewki, środkowy został ori. i wkurwiało mnie buczenie na dłuższych trasach, jazda w koło komina ok, ale nie jazda w trasę. Kupiłem ze 2 czy 3 rolki mat butylowchy (nie nie bitumiczne) są elastyczne i fajne się klei, do tego 2 rolki pianki (jak dobrze pamiętam 6mm kauczukowa), wybebeszyłem bagażnik, wyciągnąłem butle lpg, wykleiłem wnękę koła nadkola od wewnątrz, błotniki tył od wewnątrz, podłogę bagażnika i gdzie tylko się dało, dało to super efekt.

Jedyny minus to w samochodzie jeszcze mniej słychać, jako że mam szyby podwójne to samochód to cicha puszka, na sygnale jak coś jedzie to tylko widać w lusterkach albo jak już siedzi na zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tass napisał:

wybebeszyłem bagażnik, wyciągnąłem butle lpg, wykleiłem wnękę koła nadkola od wewnątrz, błotniki tył od wewnątrz, podłogę bagażnika i gdzie tylko się dało, dało to super efekt.

A fabrycznie nie miałeś juz wnęki koła wygłuszonego? Też myślę nad dodatkowym wygłuszeniem,wydech jest cichy ale słupki A (szum wiatru) i nadkola przód (szum opon) zdało by się wygłuszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś maty były nie pamiętam dokładnie jakie, wyklejenie gdzie tylko się dało "całego" bagażnika przyniosło bdb efekt, koszty myślę że porównywalne z wymianą końcowych tłumików lub nawet niższe. Na słupkach to możliwe, że to wiatr słychać na uszczelkach drzwi, które lata świetności mają już za sobą. U mnie przy prędkościach, które jest w stanie osiągnąć a4 słychać szum też na słupkach A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tass napisał:

Jakieś maty były nie pamiętam dokładnie jakie, wyklejenie gdzie tylko się dało "całego" bagażnika przyniosło bdb efekt, koszty myślę że porównywalne z wymianą końcowych tłumików lub nawet niższe. Na słupkach to możliwe, że to wiatr słychać na uszczelkach drzwi, które lata świetności mają już za sobą. U mnie przy prędkościach, które jest w stanie osiągnąć a4 słychać szum też na słupkach A.

Akurat te uszczelki są dobre, to drzwi minimalnie opadły i nie uszczelniają jak powinny. Wiele osób wymieniało już uszczelki i bez żadnej poprawy, bo drzwi nadal były opadnięte i nawet z nową uszczelką szumiało w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...