Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyna danych Can Abs Bosch 5.3


lukmechanik

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. mam taki problem a za razem pytanie. 

Pacjent Audi A4 B5 rok 98 1.6B AHL

zostal zmieniony sterownik silnika w tym aucie z nr 3B0907557B bo nie spadal z obrotow i takie tam bzdety, zalozylismy z audi A3 1.6 Aeh  i na nim dziala idealnie zero szarpniec i wgl.. ale mam blad w sterowniku silnika 01316 modul Abs brak komunikacji, teraz do was pytanie

 

Posiadam  Pompe abs 8E0614111AB  zwykly abs i wiem ze niema szyny can natomiast zakupilem pompe ABS/EDS 8E0614111B i nr sterownika 0273004283 ktos wie moze czy na szyne Can i na ktorych pinach? dzieki za pomoc 

Edytowane przez lukmechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie kodowanie , ale ten bląd nie powinien mięć teoretycznie wpływu na pracę silnika , gorzej z abs - czy w nim właśnie są jakieś błędy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  sterowniku silnika jest jeden blad 01316 - abs control module- 49 10 no communication bo sterownik z audi a3 1.6 aeh obsuguje szyne CAN  A przeciez A4 B5 1.6 nie ma CAN  poprostu jest mala rzeżba zrobiona zeby normalnie spadal z obrotow i wgl.. kodowania nie przyjmuje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Banan napisał:

Sprawdzcie kodowanie , ale ten bląd nie powinien mięć teoretycznie wpływu na pracę silnika , gorzej z abs - czy w nim właśnie są jakieś błędy? 

W absie nie ma zadnych bledow , jest tylko w sterowniku silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde nikt nic? ja tylko chce sie dowiedziec czy ta pompa 8e0614111B posida szyne can i na ktorych pinach, zeby wpac sie do sterownika silnika zeby ten blad zginol, Ewetualnie jesli naprawde nie bedzie dzialac to ja zmienic Kodowanie Sterownika silnika aktualnie ma 04000 , jak wpisuje 04001 to nie przyjmuje wgl zadnego innego nie chce przyjac moze trzeba sie zalogowac do sterownika tylko jaki login 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8e0614111B nie posiada szyny CAN

 

Np. H , J , AH , AJ ,AQ mają can

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze szukaj sterownika z AHL i nie kombinuje , w a3 jest inny system abs i żebyś nie zainwestował w pompę a i tak nie będzie współpracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Banan napisał:

Tak szczerze szukaj sterownika z AHL i nie kombinuje , w a3 jest inny system abs i żebyś nie zainwestował w pompę a i tak nie będzie współpracować

no to mam z 4 sterowniki  do ahl i nie spada z obrotow lub powolnie spada z obrotow ,zawiesza sie na obrotach miedzy 1500 a 2000 sporadycznie,szarpie po puszczeniu gazu i przy dodawaniu  a na sterowniku od AEH 1.6 A3  Chodzi idealnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...