Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A6 c5 2.5 tdi v6


maniek-guma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze światłami pozycyjnymi z przodu brak ich brzpieczniki dobre kiedyś były z prawej strony zaczeło mrógać pozycyjne i nagle znikły oby dwie strony żarówki ledowe dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 17:28, maniek-guma napisał:

Witam zmieniłem te żarówki na orginalne i dalej nie mam postojowych i nie mam napięcia w kablach do postojówek gdzie mam szukać napięcia pomóżcie błagam wszystkie świecą oprócz postojówek 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele. Przełącznik, okablowanie, MCE. Trudno powiedzieć. Z podłączeniem pod komputer może pokaże w którym kierunku szukać. 

Czy postojówki świecą się gdy dasz na wyciągniętym kluczyku ze stacyjki manetkę kierunkowskaza w pozycji lewo lub prawo i wyłącznik świateł na zero? Wtedy powinien oświetlić daną stronę auta. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli próbowałeś już z tym kierunkowskazem?

Jakie masz lampy? Xenon czy H7?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maniek-guma napisał:

Xenon 

Oryginalnie z fabryki tak wyjechał czy dokładane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prawej lampie z kostki z pinu nr. 7 wychodzi przewód szaro-czerwony 0,5mm². To jest zasilanie pozycyjnych. Przewód ten idzie do różowej 10cio pinowej złączki na pin nr.2 pod słupkiem A w nogach pasażera. 

Z tamtąd idzie na bezpiecznik S22. 

Z bezpiecznika idzie zielono-czerwonym przewodem 1,0mm² do wyłącznika świateł na pin oznaczony nr. 14/58R tyle że już o przekroju 0,5mm² po tym jak po drodze do wyłącznika połączył się z wiązką do zegarów. 

Zacznij od podstaw. Mierzenie napięcią miernikiem na kostce lampy i po nitce do kłębka. Bezpiecznik wwyciągnij i włóż kilka razy (może kontakty zaśniedziały). Zmierz miernikiem czy napięcie dochodzi do bezpiecznika. Jeżeli nie to szukaj dalej w kierunku wyłącznika. Wyciągnij go i sprawdź czy dostaje napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...